Нова победа бициклиста Борца у Купу Србије

19.06.2018 12:33 | 0 коментар(а)

Чачак/Шид - На Купу Србије у бициклизму који је одржан у Шиду протеклог викенда

бициклиста Борца Марко Даниловић освојио је прво место као и екипа, док је Стефан Стефановић освојио друго место.

Трећа трка за Куп Србије одржана је у недељу 17.јуна 2018.године у Шиду. Возила се кружна стаза улицама града. У трци дана, елите и јуниори возили су заједно и старт трке померен је за један сат због јаког невремена које је захватило Шид. Због тога је стаза била скраћена, уместо 80км, возило се 55км. У таквој ситуацији бициклисти Борца одмах су наметнули јак темпо, Марко Даниловић успева већ у првом кругу да се одвоји и целу трку одвезе у соло вожњи. Велику помоћ имао је од својих клупских другова који су контролисали остатак каравана и контролисали њихове напоре да се Даниловић стигне. Исцрпљеност конкурената искористио је Стефан Стефановић и круг пре краја прави напад, одваја се од конкурената и други пролази кроз циљ. Јован Рајковић био је пласиран међу првих десет, што је Борцу донело убедљиву победу. После треће трке за Куп Србије у генералном пласману Борац убељиво води испред Партизана из Београда, док прва три места појединачно заузимају Даниловић, Стефановић и Рајковић.

Од млађих категорија најбољи пласман имао је код јуниора, Богдан Милошевић освајањем четвртог места, Бошко Величић освојио је пето место код млађих кадета и полетарац Матија Пековић освојио је седмо место код полетараца.

Следећи наступ бициклисти Борца имаће на Првенству Србије које се одржава од 22-24.јуна у Ердевику и аутодрому Берановац код Краљева.