Младост славила у комшијском дербију против Борца

21.09.2014. 00:17 | 2 коментар(а)

Лучани, Чачак – У комшијском дербију западне Србије одиграном данас у Лучанима

Борац није искористио бројне прилике, фото ФК Борац

у оквиру 6. кола фудбалске Суперлиге Борац је поражен од домаће Младости са 2:1. Била је то трећа узастопна победа тима из Драгачева над ривалима из Чачка. Мечу је присуствовало око 1000 гледалаца, већу посету спречила је јакакиша, а правду је делио најбољи српски судија, Милорад Мажић.

Утакмицу је обележио велики број прилика за чачански Борац, који је од самог почетка кренуо офанзивно. Гости су имали иницијативу у првих пола сата игре, али је клуб из Лучана дошао до вођства голом Фрајдеја у 30. минуту, а свега шест минута касније предност је удвостручио Зоњић, док му је асистирао стрелац првог поготка.

Домаћи су у наставку приказали бољу игру, али су Чачани имали прилике, које нису искористили, погодившиједном стативу гола Лучанаца.

Друго полувреме донелоје доста узбуђења. Најпре је након судара играч Борца, Зоћевић, напустио игру, па га је заменио Ђерић, а потом је у 56. минуту гостујући тим постигао гол. Јевтовић је прошао по левој страни, упутио центаршут, који је Ђенић спровео у гол Младости.

Детаљ са утакмице, фото ФК Борац

Фудбалери Борца су потом преузели иницијативу, и заређали неколико добрих шанси, али голова није било. Младост је при крају утакмице имала играча више, пошто је Гојковић из редова Чачана зарадио директан црвени картон након једног старта.

Тренер чачанског суперлигаша, Богић Бочићевић, је честитао домаћинима на победи и истакао да је утакмица оправдалаочекивања. „Ми поново нисмо искористили шансе и због тога смо кажњени. Примили смо гол у периоду доминације, и немам шта да замерим играчима што се тиче односа према игри, али остаје жал што нисмо освојили макар бод“, навео је он.

Његов колега са клупе Младости, Ненад Миловановић, био је задовољан виђеним на стадиону крај Бјелице. „Играчи оба тима су заслужили похвале, Борац је показао квалитет, а меч су пресудили голови у првом полувремену. Мирно настављамо првенство, и желим гостима срећу у наставку такмичења“, изјавио је шеф струке клуба из Лучана.