Чачку, Вршцу и општинама Ћуприја, Горњи Милановац, Сокобања, Тутин, Бела Црква, Житиште, Лебане, Владимирци, Пландиште, Кула, Бојник, Кнић и Нова Варош.Министарство заштите животне средине издвојило је ове године, како је наведено, 80 милиона динара за подршку локалним самоуправама у решавању проблема дивљих депонија, док је 20 милиона опредељено за постављање видео надзора на очишћеним локацијама, преноси Тањуг.
Министарка заштите животне средине Ирена Вујовић рекла је да дивље депоније представљају један од највећих еколошких проблема у Србији и да држава заједно са локалним самоуправама активно ради на његовом решавању.
„Неодговорно и неадекватно одлагање отпада утиче на загађење ваздуха, воде и земљишта и стога је изузетно важно да подижемо свест грађана да једино заједно можемо да се изборимо са овим великим проблемом”, рекла је Вујовић.
Подсетила је да је уклањање сметлишта и дивљих депонија наставак акције коју је Министарство у сарадњи са јединицама локалне самоуправе покренуло прошле године. Резултат ће, навела је, бити 700 очишћених дивљих депонија од укупно 3.500, колико се процењује да их има на територији Србије.
ГЗС/ Тањуг
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.