„Прошле и ове године смо засејали кромпир, на површини од око 20 ари, сорте аризона и ривијера. Нисмо хтели већу површину јер смо стрепели како ће родити и каква ће цена бити. Међутим, кромпир се обзиром на сушу изборио добро, задовољни смо приносом а и ценом која је 30 динара за килограм. То је за кромпир солидна цена имамо обезбеђено и тржиште, тако да ћемо можда следеће године засејати и већу површину“, каже за ТопПрес Слађан Ђорђевић из Горње Трнаве.
Солидан принос кромпира на овом имању прати и добра крупноћа плодова. Тако ће купци који буду конзумирали кромпир из Горње Трнаве за килограм овог поврћа можда добити само један кромпир.
Три плода тешка преко два килограма, фото: ТопПрес
„Изашла је добра крупноћа, три кромпира су измерила два килограма и 200 грама. Има и крупнијих и ситнијих, народ и воли када купује да има и једних и других. Поједине кртоле су преко 700 грама, има и већих, тако да када ми траже килограм кромпира може да се деси да то буде један плод али богами имаће за ручак“, са осмехом нам прича овај домаћин.
Иначе, наш саговорник се бави воћарском производњом, али како каже, можда у будућности и повртарске биљке заузму део парцела на њиховом имању.
ГЗС/ ТопПрес
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.