poštanska  - velika leva
close
banner-itembanner-itembanner-itembanner-item

Сви садржаји 59. Сабора трубача у Гучи премештени у црквену порту

12/07/2019
image-gallery-item
Председник општине Лучани Миливоје Доловић, фото: ГЗС
Гуча – Одборници Скупштине општине Лучани на данашњем заседању локалног парламента донели су одлуку

да се због недавних катастрофалних поплава које су погодиле Гучу када је поплављен и фудбалски стадион на којем су се одржавали најважнији садржаји манифестације, сви програмски садржаји 59. Сабора трубача одрже у црквеној порти, где је пре пола века и рођена манифестација.

,,Након разговора са стручним службама због пре свега продирања воде у машинске делове, били у прилици да донесемо одлуку да све програмске садржаје са стадиона пренесемо у црквену порту, изјавио је председник општине Лучани Миливоје Доловић.

Први човек општине истиче да су за такву одлуку добили благослов Епископа жичког и да ће се наредних дана приступити потписивању уговора са црквеном општином Гуча.

,,Сви садржаји почев од ове године па надаље обављаће се у црквеној порти. Наравно да порта не може да прими све љубитеље трубе који дођу у Гучу, па ћемо сходно томе имати и три додатне бине. Прва ће се налазити испред културног центра, друга ће бити постављена испред споменика трубачу и једна испред пореске управе. На свим бинама ће бити инсталирани лед екрани где ће се путем лајв стриминга програм из порте преносити истовремено на преостале три бине. ”, истакао је Доловић.

Према његовим речима што се тиче програмских садржаја, које је предложио Културни центар, требало би да буду потврђени на данашњој седници Саборског одбора.

„Предлог је да у четвртак 8. августа буде наступ трубачког оркестра Дејана Јевђића и групе Црвена јабука, у петак 9. августа поред традиционалног поноћног концерта у преподневним сатима биће одржан дефиле учесника културно – уметничког програма, а у вечерњим сатима очекује нас концерт Бобана Марковића и Биље Крстић. У суботу је финално такмичење трубачких оркестара, али му током дана претходи извођење старе драгачевске свадбе и народног вишебоја и концерт Дејана Петровића. Недеља је резервисана за концерт трубачког оркестра Дејана Лазаревића и Тропико бенда. На седници Саборског одбора утврдићемо и предлог да домаћин 59. Сабора трубача буде министар пољопривреде Бранислав Недимовић”, казао је Доловић.

 

Глас западне Србије

 

Podeli

facebooktwitterpinterestredditlinkedinwhatsappvibertelegrammail

Dodaj komentar

Ime i prezime
Komentar

Dodaj sliku

image-gallery
|
Dodaj linkclose
1+1=

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.

desna gif velika planeta sport do

locationŽupana Stracimira 9/1, Čačak

mailredakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com


Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.


Izrada: DD Coding

© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.