изразио је сумњу да иза протеста малинара који су одржани прекјуче испред Владе РС а у организацији Удружења пољопривредних произвођача “Ужице” стоје одређене политичке гарнитуре. На инсистирање водитељке да каже који су то политичари, Радовић је изразио сумњу да су то Бошко Обрадовић и Милан Стаматовић и поставио питање ко је платио и обезбедио малинарима аутобусе и превоз до Београда.
Радовић је такође рекао да су Ивањица и Ариље центар малинарства јер на том подручју има преко 500 хладњача и да се одатле цена диктира према целој Србији.
“Иако заступам интересе пољопривредних произвођача из целе Србије, поједини могу да се љуте, али никад неће бити аконтна цена малине и купине друга осим оне која је у Ариљу и Ивањици”, казао је Радовић и додао да се људи на овом подручју узгојем малине баве преко 100 година а неко је са тим започео јуче.
“Имате пољопривредне произвођаче који се баве овим послом само да преживе и то су мале парцеле од 15 до 30 ари а имате произвођаче који гаје ово воће на површинама од три, пет па чак и 10 и 15 хектара и који перу новац, уложили су огромна средства, па ми не можемо да обрадимо 10 - 20 ари, а неко ради 10 хектара, одакле му, са којим радницима и којим капиталом су то створили и још користе нека средства од државе”истакао је Радовић.
На питање водитеља да ли ће учествовати на заказаним разговорима 25. јануара са откупљивачима и власницима хладњача о цени малине за наредну годину и могућности доплате за ову годину, Радовић је одговорио да је Асоцијација малинара Србије прва покренула ту причу око преговора.
,,Били смо у Влади и у министарству пољопривреде и тражили састанак са председником државе Александром Вучићем и председницом Владе Аном Брнабић и пре него што је ово удружење уопште започело причу”, подсетио је он.
Радовић је казао да ће учествовати у разговорима ако теме буду циљеви које су они тражили а то је формирање Националног савета, заштита географског порекла малине и цена овог воћа за 2017. и 2018. годину.
“То су наши захтеви још од 2016. године када су тврдили да малина не може да се прода а ми смо доказали да се ипак продаје”, рекао је председник Асоцијације малинара Србије Добривоје Радовић.
Глас западне Србије
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.