Како би прикупили тај новац, довијаће се како знају и умеју, а како за “Ало!” тврде спремни су да заложе своје станове, куће, али и бубреге и друге органе!
Према нашим сазнањима најтеже ће бити оним кандидатима иза којих не стоји јака странка, јер ће баш морати доста да се помуче како би освојили више од један одсто гласова на изборима, како би од државе добили новац за кампању и не би морали да јој предају некретнине или своје органе.
- Водићемо кампању са минимумом средстава, а вероватно ћемо, ако будемо повлачили средства из буџета, положити некретнину као гаранцију - признаје тешку ситуацију за “Ало!“ председнички кандидат ДСС-а Александар Поповић.
У сличном тону, прича и председнички кандидат и лидер Активне Србије Душан Јањић.
- Ми се сада бавимо сигурним гласовима, на основу њих ради се једна мрежа странака, група, појединаца који би то подржали, а потом ћемо кад се распишу избори и када видимо услове у закону решавати проблем јемства. У крајњој линији за јемство човек увек може да положи ако треба и сопствену имовину, односно некретнину - каже Јањић.
На исти начин јемство ће покрити и председнички кандидат српског покрета Двери Бошко Обрадовић
- Као и за сваку кампању до сада Двери ће се масимално усресредити на друштвене мреже и на средства која нам припадају из буџета, а та средства ћемо повући на основу заложене некретнине - каже Обрадовић за “Ало!“.
Маркетиншки стручњак и аналитичар Цвјетин Миливојевић уверен је да ће кандидати добро размислити да ли ће се кандидовати и узети новац из буџета.
- Ко се иоле озбиљно бави политиком неће за то јемство морати да продаје бубреге и остале унутрашње органе. Ако верују у то што су започели да раде онда је логично да верују да ће прећи један одсто. Свако ко је озбиљно присупио не може да изгуби, а они који нису озбиљни ко зна. Неки уз скромнију кампању могу да зараде, од средства из буџета и од спонзора. Када је реч о јемству сваки од кандидата има неку некретнину, ако верује у то у шта верује онда је логично да положи јемство на своју некретнину не да уплићу и задужује странку и пријатеље, треба да иду сами. Ако кандидат верује да не може да пређе тих један одсто, онда нема разлога да се такмичи - каже наш саговорник.
Банке дају гаранције шаком и капом
На изборима 2012. године, када су заједно били парламентарни и председнички, странке су, углавном, користиле мешовита изборна јемства. ДС користила је искључиво банкарске гаранције Развојне банке Војводине, док је СНС комбиновао уплате с рачуна странке и приватних фирми, односно појединаца. Гаранције ЛДП-у дале су АИК банка и Развојна банка Војводине. УРС и СПС комбиновали су паре банака, странке и физичких и правних лица.641,8 милион динара за кампању За финансирање кампање избора за председника државе, Министарство финансија издвојиће се око 641,8 милион динара. Половина суме, односно 320,9 милиона динара, биће расподељена равноправно међу кандидатима, док други део иде фаворитима који прођу у други круг. На изборима 2012. године, када су заједно били парламентарни и председнички, странке су, углавном, користиле мешовита изборна јемства.
Шешељ: Срећа, нећу морати да продајем тело на пијаци
Шеф радикала Војислав Шешељ каже за “Ало!”, да радикали срећом имају новац за кампању.
- Странка је штедела, штедела и имаћемо да покријемо цело јемство. Не знам како ће остали, али ја немам шта да комбинујем, да своје тело и бубреге продајем на пијаци не бих неку цену постигао - каже он.
Извор: Ало, Јелена Ђондовић
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.