poštanska  - velika leva
close
banner-itembanner-itembanner-itembanner-item

Кинeски радници не купују нашу храну у локланим продавницима код Чачка, мештане моле за парадајз и интернет

20/10/2021
image-gallery-item
Купују цигарете и нудле у локалним продавницама, фото: РИНА
Чачак - На изградњи неколико саобраћајница у Србији ангажовани су радници из Кине, а

бројне спекулације везане су управо за њихов боравак у нашој земљи. Претходних дана у јаности се појавио снимак на ком, како се претпоставља, радници деру мачку да би ручали. Шта заправо они једу, како се понашају и да ли праве проблеме мештанима најчешћа су питања о којима се полемише. Један од највећих кинеских кампова налази се у селу Паковраће поред Чачка, а управо Кинези су најчешћи купци у локалним продавницима.

„По њима можемо да навијамо сат. У продавници су редовни, али храну не купују скоро никад или врло ретко. Претпостављам да имају све то обезбеђено у кампу и да се поштује њихова култура и традиција приликом спремања. Код нас најчешеће пазаре цигарете и пиво. На куповном списку су им нудле, то купују у огромним количинама. Нисмо имали непријатних ситуација као у Зрењанину и да се посумња да деру мачке или псе, како бих појели”, рекао је за РИНУ власник локалне продавнице у насељу Трбушани код Чачка.

Мештани се навикли на суживот са Кинезима, фото: РИНА

Мештани околних села већ су се навикли на њихово присуство и наглашавају да са њима немају баш никаквих проблема, иако им је требало доста времена да се навикну на доста нових људи уњиховим малим местима.

„Са њима се споразумевамо рукама и ногама. Ми кинески не знамо, а на енглеском да причате је слаба вајда. Не разумеју баш ништа. Једном приликом једва смо схватили после скоро сат времена објашњавања да им заправо треба шифра за интерент. То су нас замолили и другом приликом желели су од нас да купе парадјз, али смо им то поклонили. То је све било од комуникације са њима. Веома су вредни и пристојни, иако смо на самом почетку били скептични сада смо их прихватили и немамо никакву замерку на њих”, каже Рада Вукајловић.

Оно што се такође могло приметити претходних дана у Чачку јесте да су кинески радници имунизовани против корона вируса, а да су том приликом били изузетно дисциплиновани.

„Наш народ и држи и дистанцу и не. Они су сви били удаљени стриктно колико треба и не морам ни да помињем да су сви носили маске”, каже Чачанка која је вакцину примила исти дан кад и кинески радници.

 

РИНА / ГЗС

 

cacak kinezi radnici hrana nudle

Podeli

facebooktwitterpinterestredditlinkedinwhatsappvibertelegrammail

Dodaj komentar

Ime i prezime
Komentar

Dodaj sliku

image-gallery
|
Dodaj linkclose
1+1=

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.

desna gif velika planeta sport do

locationŽupana Stracimira 9/1, Čačak

mailredakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com


Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.


Izrada: DD Coding

© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.