у Горњем Милановцу, сарадњом ЈКП и Новамонта, светског лидера у производњи компостабилне биоразградиве пластике, као и ЈКП Контарина из Италије.
Према речима првог човека општине, Дејана Ковачевића, у јуну се очекује потписивање Писма o намерама након чега ће почети и реализација овог важног пројекта.
Дејан Ковачевић, председник општине Горњи Милановац, Фото: ГЗС
„На овај начин, отпад постаје производ, а органско ђубриво ће бити употребљено за побољшање квалитета воде, земљишта, контроле штеточина, болести и корова. Уједно, проналазимо решење за биразградиви отпад како не би завршавао на депонијама и спречавамо хаварије услед запаљивог биогаса који се ствара на депонијама био отпада, продужавамо век санитарној депонији, а компост ћемо искористити за уређење јавних површина у Горњем Милановцу”, рекао је Ковачевић.
Илустрација; Фото: Пиксабеј
Иначе, око три милиона тона комуналног отпада годишње створи се у Србији,а скоро половина од укупног је органски.
ГЗС
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.