poštanska  - velika leva
close
banner-itembanner-itembanner-itembanner-item

Стојан Лезилебовић за пет година узео преко 50 000 евра само од града Чачка, а дугује свима

13/10/2017
image-gallery-item
Стојан Марковић, фото: Глас западне Србије
Чачак - Први рекет града, Стојан Марковић, од 2012. године закључно са 2016. годином из буџета града

добио је 6.053.977, 84 динара или нешто више од 50 000 евра. У ову калкулацију не улазе средства која је добио или ће тек добити у 2017. години, а која свакако нису мала. Такође у ову цифру не улазе новци које је Стојан добио од републике, а ради се о цифрама које су у најмању руку слични оним које је добио од града, наводи се у саопштењу ГрО СНС а своје тврдње поткрепили су и конкретним бројкама из финансијске службе Града где се наводи колико је исплаћено од 2012. до 2016. године

2012: 577.500,00 рсд

2013: 2.133.486,94 рсд

2014: 1.189.355,50 рсд

2015: 1.120.071,40 рсд

2016: 1.033.564,00 рсд

Укупно: 6.053.977,84 рсд

“Све то не би било толико занимљиво, да поменути рекеташ већ пет година најодвратније не пљује Српску напредну странку и Председника Србије Александра Вучића на својим медијима и тиме учествује у креирању атмосфере измишљене диктатуре и медијског мрака. То му пак није сметало да 2015. године позове тројицу функционера Српске напредне странке да би им саопштио да ће његова супруга да се учлани у странку и да би било пожељно да у странци напредује, а он ће се вели одужити на свој начин,“ тврди се у саопштењу у којем се даље наводи да је Стојан Марковић отворио пет фирми како би на тај начин избегао да плати обавезе.

СНС: Преварант који дели лекције о поштењу !?

“Оно што је посебно срамно, јесте да је Стојан Марковић за време док је од града узимао новац, био одборник у скупштини града, активно учествовао у политичком животу, а онда како њему одговара креирао медијску слику у граду новцем грађана Чачка. Да срамота буде још већа, Стојан дугује граду 609.790,00 динара на име закупа просторија у Дому културе, док на пример штампарији Бајић дугује око 1.800.000,00 динара. Зато је морао да отвори чак пет различитих фирми како би отео што више новца држави, а избегао да плати своје обавезе.

Овакав преварант путем својих медија који постоје искључиво захваљујући новцу грађана Чачка и Србије, дели лекције о култури и поштењу, уцењује и вређа све оне који сметају његовим личним интересима. За јефтино и тупаво пискарање, преписивање вести са пљувачких блогова и портала, називање активисткиња СНС лаким женама које се продају за функцију (што је и сам признао) Стојан узме из буџета државе новац који просечан грађанин не може да заради ни за 10 година мукотрпног рада. Када будемо додали цифре из републичких институција, оне ће вероватно бити дуплиране.

Поставља се питање, до када ће овај преварант да уценама отима новац грађана, а да притом не плаћа своје обавезе и доводи до апсурда сврху постојања медија?” наводи се у саопштењу достављеном свим медијима.

 

 

ГрО Српске напредне странке у Чачку

Podeli

facebooktwitterpinterestredditlinkedinwhatsappvibertelegrammail

Dodaj komentar

Ime i prezime
Komentar

Dodaj sliku

image-gallery
|
Dodaj linkclose
1+1=

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.

desna gif velika planeta sport do

locationŽupana Stracimira 9/1, Čačak

mailredakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com


Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.


Izrada: DD Coding

© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.