саопштила је Дирекција за мере и драгоцене метале.
То значи да часовнике са три треба вратити на два сата.
Иначе, ово би могло бити једно од последњих померања часовника, јер је Европска комисија 12. септембра предложила да се такво полугодишње померање сата укине и тај предлог треба да изгласају Европски парламент и Савет Европе. То ће важити и за Србију, уколико Народна скупштина усвоји Закон о рачунању времена који је крајем августа предложила Влада.
Према предлогу ЕК, свака чланица ЕУ би до априла 2019. године требало да одлучи да ли ће остати у зимском или летњем режиму рачунању времена. Тако ће последње обавезно померање сата на летње рачунање биће у недељу 31. марта 2019. године, а чланице које желе да се врате на зимско рачунање времена последњи пут ће часовнике померати у недељу 27. октобра 2019. године.
Влада Србије усвојила је Предлог закона о рачунању времена због потребе да се обезбеди јединствено рачунање времена у Србији усклађено са временом које користе европске земље.
Од 4,6 милиона Европљана из 28 земаља чланица ЕУ, чак 84 одсто подржава укидање померања казаљки, показало је истраживање ЕК.
ГЗС / Танјуг
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.