Овај програм је пре свега намењен истраживачима који желе да потврде да ли њихова научна истраживања и резултати имају комерцијалну вредност. Иначе, јавни позив је отворен до 18. новембра до 15:00 часова. Укупан буџет је предодређен из буџета Министарства РС у износу од 60 милиона динара, а по појединачном пројекту максимална вредност износи 2,4 милиона динара бесповратних средстава за финансијску и менторску подршку.
„Фонд за иновациону делатнот први пут омогућава менторску подршку и то ће бити људи из света бизниса, консултанти који ће омогућити анализу тржишног потенцијала, односно дефинисање самог производа које је истекао из научног истраживања. Основни услов за конкурисање је да то буде јавна научна истраживачка организација и да подносилац пријаве буде запослен у оквиру ње. Оне могу бити и приватне али акредитовна за научно - истраживачку делатност. Ту су укључени институти, факултети, иновациони центри и др”, рекла је Ивана Костић сарадник за трансфер технологије Фонда за иновационе делатности.
Ивана Костић сарадник за трансфер технологије Фонда за иновационе делатности
Према њеним речима Фонд је већ имао успешну сарадњу са Факултетом техничких наука у Чачку у оквиру Канцеларија за трансфер технологије, где је заправо један од пројеката успешно развијен на вишим фазама развоја у односу на програм који тренутно промовишемо.
РИНА
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.