којој је 150 прибојских малинара имало прилику да од врхунских стручњака из области пољопривреде чује у ком правцу иде модерно малинарство и шта је потребно да би опстали на том захтевном тржишту, саопштила је Информативна служба Здраве Србије.
Као гост предавач, Миладин Шеварлић, редовни професор Пољопривредног факултета у Београду и народни посланик, навео је која су то искушења у производњи једног од најзначајнијих извозних производа Србије, детаљно објаснивши шта је то ГМО храна, какве ризике носи са собом и како их предупредити. Директор Регионалне канцеларије за пољопривреду Агрологистик 032 са седиштем у Чачку, дипломирани инжењер агрономије Милош Вујисић, упознао је присутне малинаре са савременим трендовима у узгајању овoг црвеног злата Србије.
Као специјални гост, прибојским малинарима се обратио председник општине Чајетина Милан Стаматовић, који им је представио дужности и обевезе једне локалне самоуправе према својим грађанима, по ком моделу су пољопривредници у Чајетини и на Златибору заштићени од монополизма, као и неколико идеја која би прибојски пољопривредници могли да примене у својој општини.
Глас западне Србије
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.