да се похвали пуним капацитетима. Атомска бања Горња Трепча поред живописних предела, карактеристична је и по својим лековитим водама и прави је еколошки бисер Србије.
Милена Адамовић, туриста
Ова бањска лепотица смештена је у подножју планина Буковика и Вујна, привлачи не само домаће већ и стравне туристе.Милена Адамовиоћ упутила с еиз далеке Аризоне , како би свој одмор провел ла у овој оази здравља и мира.
„Проводим време шетајући и ујживајући у природи и мчистом ваздуху и заиста нисам могбла наћи болје место него што је ова банја за одмор.Посебно што сам велики њубитењ природе, и већ дулжи низ година овде лети долази", каже Милена и додаје да користи сваки тренутак од раног јутра за шетње.
Атомска бања Горња Трепча карактеристична је и по својим термоминералним водама, које су уз рески планински ваздух право окрепљење за госте. Многи су на овим лековитим изворима открили пут до здравља.
Мира Ратковић, туриста
„Овај ваздух мени је као хипербарична комора, ја овде продишем када дођем. Живим у Срему,ипак је то једна равница, испаравања, влага, а овде имам све најбоље што природа може да пружи” каже Мира Ратковић, која из Срема годинама долаузи у Трепчу бању.
Живописни предели туристима нуде и богате културно-уметничке и спортско-рекреативне сдржаје. У атомској бањи Горња Трепча очекују да ће ова сезона бити успешна као и претходне. Упознавање лепота овог краја једна је нијанса у спектру богате понуде.
Ненад Младеновић, атомска бања „Горња Трепча”
„Одавде је близу и овчарско-кабларска клисура, манастир Вујан,није далеко ни Краљево ни Златибор, потпуно цела регија заападне Србије се може упознати са ове локације.И то ми и радимо са својим туристичким аутобусима, за све оне које интересује да поред рехабилитације виде и нешто друго”, нагласио је Ненад Младеновић испред атомске бање.
Вековима извире здравље у овој бањи, а клима и шумовита брда чине Горњу трепчу идеалним местом за повбратак природи. Мало је бања у Европи о којима је писао британски „Гардијан”као што је ова са извором лековите воде, смештена између двеју планина Буковика и Вујна.
Прилог емитован у емисји Курир Тв "Пулс Србије":
ГЗС
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.