Три медаље за младе бициклисте Борца на Купу Србије у цикло кросу

20.11.2017 11:40 | 0 коментар(а)

Чачак - На Купу Србије у цикло кросу, одржаном у Сремској Митровици, Бошко Величић у категорији
Бошко Величић прелази препреку, фото: БК Борац

полетараца освојио прво место, јуниор Стефан Сретеновић друго и кадет Вељко Вучићевић треће место.

У организацији Удружења бициклиста из Сремске Митровице и Бициклистичког клуба Једнота из Шида у недељу 19.новембра одржан је Куп Србије у цикло кросу. Цикло крос је бициклистичка дисциплина која се одржава током зимских месеци и поред вожње бицикла захтева и прелазак вештачких и природних препрека препрека на кружној стази. Оне препреке које се могу прећи вожњом бицикла тако се прелазе, а оне које не могу, морају се савладати тако што се сиђе са бицикла који се мора пренети преко препреке.

Бициклисти БОРЦА користе ову дисциплину у циљу продужења сезоне и општефизичке и техничке припреме за наредну сезону. Акценат у раду превасходно је дат на млђе категорије и они то враћају са добрим резултатима.

Бошко Величић победник у категорији полетараца, фото: БК Борац

У Сремској Митровици у категорији полетараца, који су возили три мала круга по 1000м, убедљиву победу остварио је Бошко Величић.

У категорији младјих кадета који су возили три велика круга од по 1700м, Дејан Цогољевић освојио је пето место.

У категорији кадета, који су возили пет кругова по 1700м, Вељко Вучићевић освојио је треће место, а Богдан Милошевић шесто место.

Стефан Сретеновић, други јуниор, фото: БК Борац

Јуниори и сениори возили су заједно 15 кригова по 1700м, а јуниор Стефан Сретеновић освојио је друго место. Сениор Стефан Стефановић наступио је на новом бициклу, јер му је стари на који је навикао украден прошле недеље, а на овом бициклу имао је техничких проблема и трку је завршио на петом месту.

Следећи наступ бициклисти БОРЦА имаће на новом Купу Србије у цикло кросу 03.децембра у Шиду.