Тријумф кошаркаша Борца над Партизаном

10.01.2021 13:09 | 0 коментар(а)

Чачак – У оквиру 14.кола АБА лиге, кошаркаши Борца у хали крај Мораве, свладали су екипу Партизана резултатом 75:71.

Чачане је током целе утакмице служио добар шут, па су већ у 14.минуту имали двицифрену предност 21:17. Изабраници Марка Мариновића читавог меча били су у вођству , па су заслужено синоћ дошли до победе. И то до друге у сезони, против екипе Партизана.

До подласка на одмор црно-бели су некако успели да се консолидују и полувреме завршилии са пет поена заостатка 38-:33.

Тим из Хумске је у 33.минуту остао без бека Огњена Јарамаза, који је ове сезоне паузирао око месец дана због прелома шаке. Једино вођство црно- бели су постигли нешто касније, у 36.минуту, поенима Кодија Милера и повели са 64:62. Међутим, Борац је доминантнм игром убрзо решио утакмицу до коначних 75:71.

Најефикаснији играч утакмице био је Никола Кочовић  са постигнутих 17 поена, Немања Тодоровић са 14 и Радован Ђоковић са 12 кошева.

Ово је Партизану био седми пораз у до сада одиграних 14 утакмица регионалног такмичења.

У наредном колу Борац гостује Црвеној Звезди.