Чачанин Аврамовић водио Србију до битне победе над Финском

U Srbiji danas do 17 stepeni              Todorović: studija je pokazala da postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda ni na koji način ne ugrožava stanovništvo

Trenutno na sajtu: 589       |       Podeli:
01.12.2020 | 0 коментар(а)

Кошаркашка репрезентација Србије савалдала је репрезентацију Финске у мечу 4. кола
Алекса Аврамовић, капитен репрезентације Србије, Фото: ГЗС

квалификација за Европско првенство, резултатом 75:66.

Наша репрезентација сада има две победе и два пораза, један тријумф више од Финске и Швајцарске, директних ривала за пласман на ЕП.

Још два меча Србија ће одиграти у фебруару, против Швајцарске и Грузије, такође у ’мехуру’, али још није познато где.

Капитен репрезентације на уткамицама овог “прозора” квалифијација, Чачанин, Алекса Аврамовић постигао је 17 поена.

Србија је сјајно отворила утакмицу.

Финска је за седам минута кошарке постигла само један кош из игре, а до краја четвртине успели су да постигну само још један, за укупно 7 поена за 10 минута.

Наша репрезентација од првог минута је контролисала игру и имала је +10 после прве деонице, али је та предност могла и морала да буде већа.

Веома лоше су шутирали слободна бацања и имали 1/5 после прве четвртине.

До краја полувремена шутирали су бацања 10/18, нешто преко 50% успешности.

Брзо су Финци изашли из бонуса и сваки фаул над нашим кошаркашима значио је слободна бацања, после само три минута игре у другом кварталу.

Србија је отишла у једном тренутку на максималних +17, али се пред крај та предност истопила.

Финци су имали серију 7:0, а у последњој секунди првог полувремена Салин погађа тројку и смањује на +10 за Србију после првог дела игре.