poštanska  - velika leva
close
banner-itembanner-itembanner-itembanner-item

Малинари ове године очекују цену од 300 динара по килограму за „црвено злато”

26/02/2021
image-gallery-item
Српска малина никад траженија, фото: РИНА
Ивањица – Малинари из Ивањице коначно се надaју доброј заради, јер након што је род црвеног злата подбацио у Пољској и Чилеу,

најтраженији ће бити управо српски плодови, чија цена по килограму, како кажу произвођачи, би требала да буде од 250 до 300 динара, сазнаје агенција РИНА.

„Пољаци масовно купују нашу малину, јер немају своју, а морају да испоштују потписане уговоре са немачким компанијама, како не би плаћали пенале. Већ сада се помињу понуде од неких 2,15 евра по килограму, али саветујем произвођаче да их не прихватају и да ће цена малине стићи и до 300 динара, зависи од сорте, може бити чак и већа“, изјавио је за РИНУ, Добривоје Радовић, председник Асоцијације малинара Србије.

Упућен захтев да осигурање од мраза почне од 1. марта, а не 4. априла

Са представницима Министарства пољопривреде, водопривреде и шумарства воћари су договорили да се осигуравајућим кућама упути захтев да осигурање од мраза почне од 1. марта, а не 4. априла ове године, како су поједини увели у правилнике.

„Бесмислено је осигуравати воће за период кад је врло мала могућност његовог смрзавања. Уколико осигуравајуће куће одбију препоруку Министарства позваћемо произвођаче да обуставе сва осигурања“ рекао је Радовић.


РИНА (ГЗС)

srpska malina ivanjica

Podeli

facebooktwitterpinterestredditlinkedinwhatsappvibertelegrammail

Dodaj komentar

Ime i prezime
Komentar

Dodaj sliku

image-gallery
|
Dodaj linkclose
1+1=

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.

desna gif velika planeta sport do

locationŽupana Stracimira 9/1, Čačak

mailredakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com


Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.


Izrada: DD Coding

© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.