Креативно у Библиотеци 


Nagradni konkurs „Najlepše želje pišu se ćirilicom“              U Srbiji danas do 17 stepeni              Gondola od danas u redovnom režimu rada              Čestitke za nove uspehe i priznanja užičkih gimnazijalaca              Sportske igre mladih od sutra u Ljuboviji             

 
Креативно у Библиотеци
Trenutno na sajtu: 537       |       Podeli:
06.07.2018 | 0 коментар(а)



Чачак - Градскa библиотекa „Владислав Петковић Дис” већ једанаесто лето организује креативне радионице за децу основношколског узраста.

Дружење са најмлађим читаоцима и талентованим девојчицама и дечацима почело је у Дечјем одељењу Библиотеке 26. јуна и трајало је до 5. јула 2018.

На првој радионици реализованој 26. и 27. јуна, дечја машта и креативност дошли су до изражаја. Малишани су уз помоћ водитеља радионице, васпитачице Катарине Елвеђи, правили букмаркере и брошеве од филца. На самом почетку радионице гошћа је деци нагласила да филц спада у групу најстаријих материјала који су познати човеку. То је посебна врста вуне, најфиније и најмекше. Може да буде у свим бојама, димензијама и различитих дебљина. Данас је примена филца више него широка – користи се како за прављење ћебади, папуча, разних одевних предмета, тако и модних детаља (огрлица, наруквица, брошева...). Техника којом се добија филц је старија чак и од плетења.

Летња дружења са најмлађима наставила су се 3. јула 2018. када су Владимир Мајсторовић професор географије и Милица Ружић ученица Прехрамбено-угоститељске школе (смер Туристички техничар) одржали радионицу: ,,Мој завичај – упознавање са знаменитостима града Чачка из угла туристичког водича’’. Циљ радионице био је упознавање са културно-историјским наслеђем, знаменитостима и амбијенталним целинама града Чачка, као и са познатим Чачанима. Радионица је одржана на отвореном како би се учесници на прави начин упознали са културним наслеђем Града.

Посетили су Уметничку галерију „Надежда Петровић”, Народни музеј, Конак Јована Обреновића, Хотел Београд, римске терме, споменике Владиславу Петковићу Дису, Војводи Степи, Надежди Петровић и др.

Од прошле године Библиотека дугогодишње, верне радионичаре награђује једним лепим излетом. Прошле године посетили смо Овчар Бању, а овог лета деца су са професором Владимиром Мајсторовићем и библиотекарима Дечјег одељења Јеленом Дуковић, Маријаном Лазић, Невеном Петковић, у четвртак 5. јула, посетили село Злакусу чији су мештани познати по грнчарству. У селу се налази етно – парк „Терзића авлија“ који датира са почетка 20. века. Овај необични музеј на отвореном представља типично сеоско домаћинство из околине Ужица, са старим кућама и окућницом као што су салаш, шупа, млекар, бунар, качара... Љубазни и гостопримљиви домаћини су у оквиру посете организовали и грнчарску радионицу.

Јучерашња авантура употпуњена је обиласком Потпећке пећине која се налази у селу Потпећ, 14 km од Ужица. Пећина спада у ред монументалних дела природе, са највећим пећинским улазом у Србији. Дугачка је 10 km, али је посетиоцима на разгледање доступно 555 метара. „Дворана змајева”, „Дон Кихот”, „Снежана и седам патуљака” нису само наслови прича за децу већ су то и природни украси, који су оставили највећи утисак на најмлађе.

ГЗС




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 157.393.658 посета
Тренутно на сајту: 538 посетилац(a)