Награда Чачка остала у граду на Морави

26.08.2019 | 0 коментар(а)

Чачак - Стефан Стефановић такмичар бициклистичког клуба Борац победник је “Награде

Чачка” у генералном пласману. Он је на брдској трци освојио треће, а у друмској друго место што је било довољно да тријумфује за “Награду Чачка”. Другопласирани је возач београдског клуба “Партизан” Андреј Галовић, а треће место заузео је Марко Даниловић из чачанског Борца.

За награду Чачка у категорији кадета такмичар борца Дејан Цогољевић је освојио друго место а у категорији млађих кадета Бошко Величић прво место.

Првенство Србије у бициклизму у дисциплинама брдска трка и критеријум( улична трка) , одржано је у Чачку у суботу 24.08.2019. године у организацији Бициклистичког клуба БОРАЦ И Бициклистичког савеза Србије. Резултати брдске трке и критеријума су сабирани и најбољи укупно су освојили "Награду Чачка"  Учешће на тркама је узело око 200 такмичара из свих клубова из Србије.

Пре подне вожено је брдско првенство са стартом у Бељини, преко Придворице са циљем на врху Јелице. Сениори су возили стазу дужине 7,3 км. Прво и друго место су освојили такмичари Партизана Андреј Галовић и Душан Веселиновић док су бициклисти Борца Стефан Стефановић и и Марко Даниловић освојили треће и четврто место. Млађе категорије такмичара Борца су такође оствариле запажене резултате. Кадет Дејан Цогољевић је освојио друго место, млађи кадет Бошко Величић је био први а Јуниор Алекса Радмилац пети. У категорији мастерса Ненад Јевтовић је освојио треће место апсолутно а прво место у својој категорији док је Тони Смиљанић био други у својој категорији.

Бошко Величић, кадет победник, фото: БК "Борац"

У поподневним сатима улицама центра града вожено је првенство у критеријумској вожњи. Сениори су возили 24 круга по 1300 метара, где је сваки трећи круг био бодовни. У веома динамичној трци сениор Борца Стефан Стефановић освојио је друго место а Марко Даниловић четврто. У категорији кадета Дејан Цогољевић је освојио треће место, млађи кадет Бошко Величић друго место а јуниор Алекса Радмилац пето место. Мастерс Мирослав Богдановић освојио је прво место у својој категорији.