У саопштењу тог струковног удружења оцењено је да је референдумска кампања први пут покренула у друштву свестрану дебату о правосуђу, показала сву сложеност и деликатност тог система и многобројност питања о којима се мора водити рачуна приликом његовог уређења.
„Грађани су, својом одлуком на референдуму, омогућили изградњу бољег институционалног оквира за судство и тужилаштво. Овај важан први корак је подстрек да се добра искуства сарадње са струком наставе и у процесу израде правосудних закона, који би требало да даље развију механизме за спречавање политизације правосуђа и за јачање независности судства и самосталности тужилаштва", сматра Друштво судија.
Такође указује да је веома важно да медији наставе да прате рад правосуђа на начин који грађанима објашњава како оно функционише и шта су циљеви промена, задржавајући дебате стручњака као основни облик тог информисања.
У тим процесима Друштво судија Србије ће, као и у претходном периоду, дати свој допринос, остајући привржено независности судства и враћању поверења грађана у судство.
ГЗС/Танјуг
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.