на месту где је у суботу рано ујутру убијен двадесетједногодишњи Александар Јаћимовић, како би одали пошту и послали поруку да је сваки облик насиља недопустив.
Грађани Чачка, већином млади упалили су свеће и положили цвеће на месту трагедије.
Окупљеним Чачанима се обратила социолог Рада Каранац која је била иницијатор овог окупљања.
„Желимо да пошаљемо поруку да нећемо да слушамо и гледамо да се млади међусобно убијају нити у Чачку, нити било где у Србији. Са овог места са кога је пре три дана отишао Александар Јаћимовић, пре 14 година Марко Милић, апелујем на све институције у Чачку и Србији да спречимо насиље и зауставимо ово зло“, рекла је Каранац.

Она је позвала младе да у руке узму оловке и књиге, а не ножеве и пиштоље. Да воле пријатеље, комшије, суграђане.
„Мало нас је у овом Чачку, у овој Србији, не дозволимо да се међусобно убијамо. Надам се да ће ово бити последње убиство између младих који се дешава у Србији. Морамо упутити поруку да насиље престане, и да не можемо подизати руку на суграђане“, истакла је Каранац.
На основу истраживања које је рађено на репрезентативном узорку од 750 испитаника, углавном средњошколаца и ученика седмог и осмог разреда основних школа, деца су као највеће проблеме износила насиље и проблеме као што су хулиганство, туча на улици, не ажурност полиције и других органа који би требало да реагују.
"Улице у којима имају највише проблема, где се окупљају корисници психо-активних супстанци. Ту су и комунални проблеми као и проблеми у саобраћају, али ипак највише коментара се односи на насиље у овом граду", казала је Каранац.
Глас западне Србије

Видео клипови и фотографије за бесплатно преузимање су достуни на страници
http://www.glaszapadnesrbije.rs/servis/
(неопходно је да се претходно региструјете, а у врло кратком року налог ће бити активиран)