ОК “Тара” максимално у оба кола

23.10.2017 09:25 | 0 коментар(а)

Бајина Башта - Одбојкашице Таре победиле су ОК Трстеник у другом колу Друге лиге резултатом 3:1 у сетовима
Екипа ОК "Tара", фото: ОК "Тара"

и са две победе налазе се на трећем месту на табели.Утакмица је одиграна у недељу у градској хали у Бајиној Башти. Резултат по сетовима: 24:26, 25:16, 25:22, 25:22.

Први сет домаћа екипа почела је бојажљиво и несигурно, гостујућа екипа је нападала све јаче и брже, али је пресудио детаљ на самом крају сета када је после напада Трстеника. Први судија Мурић, досудио поен за Тару, јер је лопта била у ауту, техничар Таре Јована Јевремовић је подигла руку и признала да је додоирнула лопту, а судија преиначио одлуку и доделио поен Трстенику који је на крају и освојио први сет резултатом 26:24.

Ферплеј гест Јевремовићке који је за сваку похвалу публика је наградила аплаузом.

И други сет Тара почиње лоше и после неколико минута игре на семафору је писало 6:1 за Трстеник. А онда се све мења на утакмици, јер одличан пријем либЕра Јелене Милошевић дизач Јевремовић Јована прослеђује примачима Теодори Милошевић и Невени Јовановић које сигурно завршавају и претварају у нове и нове поене. Средњи блокери Ивана Петковић и Карлица Анђела постају непремостива препрека за нападаче Трстеника и на крају је 25:16 за Тару.

У трећем сету освајање поена за Тару преузима коректор Ања Марковић , а добра игра у одбрани доноси још један сет у корист Таре за 2:1 у сетовима.

Четврти сет био је копија трећег, са малом разликом. У игри Таре видела се сигурност, док играчице из Трстеника нису могле да нађу своју игру што је показао резултат 25 : 22 за коначних 3:1 за домаћу екипу и треће место на табели.

"Нисмо играли најлепшу одбојку, али смо остварили нову победу која нам много значи, јер следећи викенд путујемо у Лепосавић на Косово, а то гостовање је напорно због веома далеког пута и веома мале и ниске сале у којој се игра. Пробаћемо да дамо све од себе и победимо и у трећем колу”, изјавио је тренер Зоран Јекић.

У суботу 28. октобра Тара гостује у Лепосавићу у трећем колу друге лиге.