Отворено прихватилиште за незбринуте животиње 


U Srbiji danas promenljivo vreme, temperatura do 21 stepen              Đaci u centralnoj Srbiji još danas u školama, a od sutra počinje prolećni raspust              Sutra otvaranje zatvorenog bazena u Gornjem Milanovcu              Za praznike rezervisano više od 80 odsto turističkih kapaciteta u Srbiji              Raspisani lokalni izbori 2. jun u 66 jedinica lokalne samouprave             

 
Отворено прихватилиште за незбринуте животиње
Trenutno na sajtu: 354       |       Podeli:
22.06.2017 | 0 коментар(а)



Чачак - У Милићевцима је почело да ради прихватилиште за незбринуте животиње. Прихватилиште је смештено на површини од око три хектара

од чега је 200 метара квадратних изграђени простор. Град Чачак инвестирао је 27,2 милиона динара у грађевинске радове. Нешто мање од 6,8 милиона динара уложено је у опрему.

Након завршених процедура у мају које су биле неопходне, стекли су се услови за отварање прихватилишта. Његов капацитет је 100 паса и 10 мачака. Градоначелник Чачка се нада да ће то бити довољно за почетак за град Чачак. Тренутно је у њему смештено 15 паса уклоњених са градских улица. У наредном периоду најавио је могућност пружања услуга другим градовима и општинама.

"Желимо да овај простор проширимо сходно потребама, водећи рачуна пре свега о хуманости према животињама. Имамо обавезу да збринемо животиње, да их превентивно лечимо и да их одмах по стерилизацији, односно по лечењу вратимо на место одакле су и преузете", рекао је Тодоровић.

Прихватилиште за незбринуте животиње налази се у оквиру радне јединице "Зоохигијена" у ЈКП "Комуналац". Захваљујући отварању овог објекта из буџета града биће издвајано много мање средстава као одштета грађанима од уједа паса луталица.

"За одштету од уједа паса луталица град је у прошлој години дао нешто више од 13 милиона динара, што споразумним решењима што пресудама. Мислимо да ће се то наравно у овој и наредним годинама смањити, али морамо сви заједно да радимо на едукацији наших грађана да што пре уклонимо незбринуте животиње, пре свега са урбаног дела града, да буду што мања опасност за најмлађе и све остале", рекао је Милун Тодоровић.

Сви ухваћени пси и мачке се евидентирају, а затим следи друга процедура.

"Следи ветеринарска обрада која се састоји од чишћења паразита, вакцинације против беснила, чиповања и потом се ради стерилизација или кастрација. На тај начин ће у неко догледно време почети да се смањује број паса на чачанским улицама", казао је руководилац РЈ "Зоохигијена" Александар Максимовић.

У прихватилишту ће се вршити и удомљавање за заинтересоване грађане који могу после ветеринарске обраде усвојити пса по одговарајућој процедури.

"Много људи се јављало који имају своје псе кућне љубимце које су набавили и желе да их се на неки начин реше. Због тога је важно напоменути да ми не радимо са власничким псима већ само са напуштеним животињама", казао је Максимовић и додао да у Чачку постоји око 100 локација где се највише скупљају пси луталице, међутим није их једноставно ухватити.

Максимовић најављује повећање капацитета изградњом нових боксева, јер је само искоришћено 200 метара квадратних на локацији у Милићевцима.

Надлежни кажу да ће ефекти бити видљиви за око три до пет година. У азилу је тренутно запослено девет радника.

Иначе, "Зоохигијена" ће радити и по пријави грађана који се могу јавити на телефонски број 064/8148115.

Глас западне Србије




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 158.267.768 посета
Тренутно на сајту: 354 посетилац(a)