Malinare ipak više brine da li će cena crvenog zlata uspeti da pokrije troškove proizvodnje i angažovanja radne snage.
Iako su primenjene sve agrotehničke mere u zasadima, rani mrazevi u ariljskom malinogorju obrali su deo roda pre berbe, pa će ovogodisnji prinosi biti znatno manji od očekivanih.
Uključenje u produkciji Video media Svet-a emitovano na NewsMax BALKANS televiziji
„S obzirom na sveukupnu situaciju i trenutna dešavanja na tržištu, očekivana cena koja se poslednjih dana pominje je 350 do 400 dinara je nešto što naši proizvođači ove godine mogu da očekuju. Naravno, uvek je nezahvalno pričati o ceni, pre nekoliko godina cena je bila 600 dinara koja je napravila vrlo velike probleme pre svega u plasmanu gde smo dobar deo naših pozicija na svetskom tržištu, pre svega u Nemačkoj izgubili. Tačno je da je to ekskluzivno voće, luksuzno voće koje kupuju uglavnom bolje platežne kategorije stanovništva, ali oni su isto tako osetljvi na bilo kakbvio pomeranje. Moramo se prepozicionariti, jer smo izgubili tu neku lidersku poziciju koja se tiče količine, mada je kvalitet još uvek na našoj strani, ali ono što je mogu uslovno da kažem dobro da sve zemlje proizvođači u svetu imaju probleme u primarnoj proizvodnji, tako da su značajno pale i Ukrajina, Poljska već godinama dosta stagnira”, rekao je Akeksandar Leposavić, ispered Naučnog Instituta za voćarstvo Čačak.
GZS
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.