Две победе Даниловића на међународној трци “Кроз Војводину”

18.09.2017 10:05 | 0 коментар(а)

Чачак - На 36-тој међународној трци “Кроз Војводину”, бициклиста Борца Марко Даниловић победио је у
Постоље Купа Србије на трци "Кроз Војводину", фото: БК "Борац"

другој трци, док је у првој освојио друго место укупно, али победио у бодовању за Куп Србије.

Овогодишња трка “Кроз Војводину” одржана је од 15. до 17. септембра у оквиру које су биле одржане три посебне једнодневне трке, без генералног пласмана. Првог дана вожена је стаза од Новог Сада преко Бачке Паланке, Врбаса, Бечеја до Зрењанина у дужини од 160км. На старту су биле три екипе из Словеније, по једна из Мађарске, Хрватске и све домаће екипе.

За домаће такмичаре трка се бодовала и за Куп Србије. После 100 километара одвојила се прва група од 11 такмичара међу којима је био и Марко Даниловић. На 20 километара пре циља водећа група се поцепала на два дела и у првом делу од шест такмичара опет је био Марко Даниловић. На 5 километара пре циља он је храбро напао противнике одвојио се и стекао малу предност коју је одржао до циљне равнине. Када су га сви видели као победника, на самој линији циља прошао га је словеначки бициклиста Роберт Јенко из екипе Мебло јоги из Горице. Треће место освојио је Небојиша Јовановић из ОБК Београд. Како се трка бодовала за Куп Србије за такмичаре из Србије, Марко Даниловић је освојио прво место, Стефан Стефановић четврто ( у укупном пласману 17.), а јуниор Стефан Сретеновић осмо место (у укупном пласману 27.). Ови пласмани били су довољни да Борац освоји прво место екипно.

Друга трка вожена је на кружној стази од Зрењанина преко Житишта, Јаше Томић, Сечња до Зрењанина, два круга у укупној дужини од 180 километара. У веома занимљивој борби, опет се одваја водећа група у којој је био Марко Даниловић и у сличној завршници као првог дана, он напада своје конкуренте на 9 километара пре циља, успева да се одвоји, али овога пута са убедљивијом предношћу успева да у соло вожњи први прође кроз циљ. У спринту пратеће групе Небојша Јовановић из ОБК Београд осваја друго место, а трећи је био Обал Примож из екипе Мебло јоги из Горице.

Трећа трка вожена је од Зрењанина до Титела и два круга преко Шајкаша и Мошорина са циљем у Тителу. После 105км када је водећа група од двадесетједног такмичара, медју којима су били и бициклисти Борца требало да се попне на Тителски брег, настало је јако невреме са олујним ветром. Ветар је био тако јак да пратећи мотористи и полиција нису могли да се одрже на својим возилима, а камоли бициклисти. У таквим околностима организатор и судије су прекинули трку.