за решење питање Косова и Метохије и он се заснивао на моделу Хонгконга, а за који тврди да би био компромис који би искључио све екстремне опције и да би био успешан, одржив и функционалан.
"Надгледана аутономија, за разлику од надгледане независности, сагласна је Повељи УН и Уставу Србије. Тиме би било омогућено Албанцима да у АП КиМ сами управљају својом властитом будућношћу и остварују своје интересе, а, с друге стране, Србија би сагласно Повељи УН задржала своје суверенитет и интегритет", рекао је Коштуница за "Курир".
Коштуница, који се после оставке на државне и партијске функције повукао из политичког живота, у првом оглашавању у јавности после више година, оценио је да је "тај предлог о суштинској аутономији у истој мери животан и обезбеђивао би стабилно и одрживо решење статуса покрајине".
Он, међутим, није изричито одговорио на питање листа да ли би његов предлог и данас било одрживо решење за КиМ.
Танјуг / ГЗС
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.