
период од четири месеца, колико би требало да траје рок за завршетак радова у првој фази, из општинског буџета издвојено је 30 милиона динара.
Осим почетних радова на ископу терена, у првој фази предвиђено је и постављање носећих стубова и израда фасаде, бетона и потребних конструкција, док ће друга фаза, која је планирана за пролеће (вредност 60 милиона динара) обухватити радове на уређењу унутрашњег дела дворане (замена кошева, седишта, паркета…).
“Сва средства издвојена су из општинског буџета, иако је било најава да ћемо добити одређена средства од републике то се није догодило”, рекао је председник општине Чајетина Милан Стаматовић.
Он је истакао да је општина Чајетина што се тиче за развој спортске инфраструктуре далеко испред многих општина и градова.
“Врло брзо ћемо имати у свом влаништву четири спортске хале. Ову халу дограђујемо, фискултурна сала на Златибору треба да се ове године заврши и стави у функцију и у поступку смо давања понуда за куповину Спортске хале на Златибору. Надам се да ће општина Чајетина успети да купи ову спортску халу, као и да ће откупити одређен број отворених спортских терена од појединих власника", казао је Стаматовић.
Иначе, према плану проширења, дворана Спортског центра Чајетина требало би да има капацитет од око 750 места.
Глас западне Србије
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2026. Sva prava zadržana.