Високе цене воде од пола литра 


U Srbiji danas promenljivo vreme, temperatura do 21 stepen              Đaci u centralnoj Srbiji još danas u školama, a od sutra počinje prolećni raspust              Sutra otvaranje zatvorenog bazena u Gornjem Milanovcu              Za praznike rezervisano više od 80 odsto turističkih kapaciteta u Srbiji              Raspisani lokalni izbori 2. jun u 66 jedinica lokalne samouprave             

 
Високе цене воде од пола литра
Trenutno na sajtu: 366       |       Podeli:
07.10.2021 | 0 коментар(а)



Када се на улици изненада ожедни, пакује торба за пут или припрема деци свакодневна ужина,

по правилу се купује вода у малој флаши.
Уобичајена количина је пластична боца од пола литре. Да је баш овај производ најтраженији и да његова продаја најбоље "иде" свесни су произвођачи и трговци и то својски користе. Тако, ове мале флаше коштају готово исто, или чак више - од три пута већих.

Један од најпродаванијих производа на трафикама је управо "мала" вода, у класичној амбалажи од 500 милилитара, а цена је у њима чак 70 динара. Не само да су драстично слупље од истих таквих у продавницама великих трговинских ланаца, већ и једне и друге, нелогично, коштају више од троструко већих.

У већини продавница познатих трговинских ланаца који послују у Србији, пола литра "росе" кошта од 40 до 47 динара, боца од 0,33 је око 43 динара, од 0,75 литара је од 59 до 63 динара док је литар и по ове течности најисплативије - од 51 до 53 динара.

Разлика је још упадљивија код "аква виве" коју пакује "Књаз Милош". У много продавница у главном граду цена воде у амбалажи од пола литра и литар и по кошта исто - око 48 динара.

У мањим трговинама већа боца је чак за динар два јефтинија од троструко мање. Кад је газирана вода у питању, велика флаша је скупља од мале, али не три пута, већ за неколико динара.

"Јана" пакована у флашу од 0,75 кошта 50,99 динара, што је јефтиније за динар од двоструко мање.

„Ради се о договору трговаца и произвођача да злоупотребе повећану тражњу за одређеним производом и одреде цене које нису у складу са коректном пословном праксом и које нису економске”, каже Петар Богосављевић, председник Покрета за заштиту потрошача Србије.

Ова ситуација се може подвести под непоштено пословање, јер се таква мања вода најчешће узима код путовања, кад су велике врућине, да се попије лек и слично.

 

 

ГЗС/Новости




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


cena voda

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 158.295.347 посета
Тренутно на сајту: 367 посетилац(a)