Четири победе Борца на Купу Србије у Чачку

28.07.2014. 10:48 | 0 коментар(а)

Чачак – Чланови Бициклистичког клуба Бораца из Чачка остварили су четири победе на петој трци

Зекавица и Даниловић на победничком постољу

Купа Србије, воженој јуче у граду на Морави, и то сениор Јован Зекавица, сениорска екипа Чачана, кадет Александар Петровић и млађи кадет Стефан Сретеновић.

Пета трка Купа Србије у друмском бициклизму за све узрасне категорије је одржана у организацији БК Борац и Бициклистичког савеза Србије, на кружној стази у селима Трбушани, Миоковци и Пријевор. Сениори и јуниори су наступали заједно, на траси дужине 96 километара, у 12 кругова.

Већ у првом кругу одвојио се Јован Зекавица са Луком Котуром из београдског Партизана, али је Чачанин у претпоследњем кругу постигао знатну предност и остварио важну победу. Иза њих одвијала се велика борба Борчевих бициклиста са конкуренцијом, а Марко Даниловић је успео да освоји треће место. Ово је велики успех, с обзиром да екипа није наступала у пуном саставу, јер су Стефан Стефановић и Горан Антонијевић у исто време возили три трке у оквиру Еуро тура у Словачкој и Мађарској. Њих су успешно заменили јуниор Никола Трипковић, освајањем седмог места и ветеран Драган Самарџић, који је завршио као девети. Ови појединачни резултати били су довољни да екипа Борца освоји убедљиво прво место.

Јуниори су били ослабљени, будући да је њихов најбољи члан, Никола Трипковић, возио за сениоре, а остали нису постигли запажене резултате на домаћем терену. Најбољи пласман имао је Немања Колаковић на 9. месту, Урош Шуњеварић је био 11, Јован Ђукановић 13, а Вук Милосављевић 14. Њихова постигнућа донела су Борцу треће место екипно, а први међу јуниорима био је Душан Рајовић из ЦЦН Металац Краљево.

Александар Петровић

Кадети и млађи кадети наступали су заједно на стази од 48 километара у шест кругова. На циљ су заједно дошли Александар Петровић из Борца и Андрија Јоксимовић из Партизана, а о победнику је одлучио спринт, у коме је тријумфовао Чачанин. Милан Миливојевић и Матија Зорић били су у другој групи и завршили трку као 9. и 12, док је екипа Борца била трећа.

Млађи кадет Борца, Стефан Сретеновић кроз циљ је прошао у групи кадета и убедљиво освојио прву позицију. Изостала је помоћ његових клупских другова, пошто је Давид Костић возио за младу репрезентацију Србије на међународној трци у Италији, а Игор Васојевић није наступио због тежег пада три дана раније.