Скупштина ће продужити рок за пререгистрацију оружја 


U Srbiji danas promenljivo vreme, temperatura do 21 stepen              Đaci u centralnoj Srbiji još danas u školama, a od sutra počinje prolećni raspust              Sutra otvaranje zatvorenog bazena u Gornjem Milanovcu              Za praznike rezervisano više od 80 odsto turističkih kapaciteta u Srbiji              Raspisani lokalni izbori 2. jun u 66 jedinica lokalne samouprave             

 
Скупштина ће продужити рок за пререгистрацију оружја
Trenutno na sajtu: 392       |       Podeli:
25.02.2020 | 0 коментар(а)



Предлог измене Закона о оружју и муницији којим се рок за пререгистрацију оружја продужава за две године прихваћен је и

наћи ће се на дневном реду Скупштине Србије у понедељак 2. марта на дневном реду под тачком један.

Тако је у последњи час прихваћен предлог Ловачке коморе Србије, који је иницирао њен председник Милутин Ђорђевић, а који су подржала три посланика Скупштине Србије, да се овај рок који истиче 5. марта ове године продужи на 5. март 2022. године.

– Успели смо да на дневни ред ставимо овај Предлог измене закона по хитном поступку и тако спречимо да се готово пола милиона људи који овај посао нису успели да заврше, а који код себе имају неку врсту наоружања, нађе са оне стране закона – каже за „Политику” посланик Маријан Ристичевић (Народна сељачка странка). Ристичевић је као председник Одбора за пољопривреду и шумарство први прихватио иницијативу ловаца и писац је Предлога измене закона, а подржали су га и посланици Ђорђе Комленски (Покрет социјалиста) и посланик Бојан Торбица (Покрет социјалиста).

Посланик Ристичевић је изразио наду да неће бити опструкције овог предлога у парламенту, а да је свака добронамерна критика овог закона, који се у пракси показао тешко спроводивим, добродошла. Такође, веома је важно напоменути, изменом Закона о оружју и муницији спречава се и да велики број пушака, пиштоља и муниције нестане у „сивој зони”, остане нерегистровано, што је, како и Ристичевић истиче, озбиљна опасност.

Овај закон је наишао на бројне критике и због трошкова које имају власници оружја а које се огледају у уверењима да нису осуђивани, да су здрави, обавезној обуци или испиту на стрелиштима којих нема у забаченим крајевима Србије, дискреционом праву МУП-а да и после свих спроведених законских процедура појединима и одузму оружје. Све је то сума од око 100 евра противредности за један комад наоружања.

Ова измена закона требало би да растерети и шалтере МУП-а, али и око 500.000 власника различитог оружја. Посебно погођени били су ловци којих има више од 80.000, као и ловни радници са службеним оружјем, а којих има око 1.000. Уколико овај предлог закона не би на време био усвојен, а то значи пре 5. марта, и ловство, као привредна грана претрпело би штете.

ГЗС/ Политика




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


oruzje registracija

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 158.558.580 посета
Тренутно на сајту: 393 посетилац(a)