Три године град им десетковао сав род поврћа, па се окренули цвећарству: Петровићи разрадили одличан бизнис кад су се најмање надали 


Nagradni konkurs „Najlepše želje pišu se ćirilicom“              U Srbiji danas do 17 stepeni              Gondola od danas u redovnom režimu rada              Čestitke za nove uspehe i priznanja užičkih gimnazijalaca              Sportske igre mladih od sutra u Ljuboviji              Todorović: studija je pokazala da postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda ni na koji način ne ugrožava stanovništvo             

 
Три године град им десетковао сав род поврћа, па се окренули цвећарству: Петровићи разрадили одличан бизнис кад су се најмање надали
Trenutno na sajtu: 536       |       Podeli:
30.03.2021 | 0 коментар(а)



Чачак- Слободан Петровић из Станчића годинама је био познати повртар у чачанском крају, али је одлуку да се бави
Цвеће из пластеника Петровића спремно са зашарени баклоне и чачанска дворишта, Фото: РИНА

цвећарством донео оног тренутка када му је град, трећу годину заредом уништио комплетан род поврћа. Данас се више него успешно, овим послом бави читава породица,преноси агенција РИНА.

Фото: РИНА

„Морали смо да променимо делатност, јер зараде више није било. У прозводњу цвећа укључени су сви чланови јер ту има посла свих 365 дана у години. Ударна сезона за нас је ова пролећна када домаћице бирају цвеће које ће ове године красити њихове терасе“, рекао је Слободан за РИНУ.

Фото: РИНА

Најактуелнија је бегонија, позната као мушкатла са ретким или густим цветом, калиопа у више боја која је веома истрајна и сурфинија за коју многе домаћице тврде да је најзахтевнија.

Фото: РИНА

„Цвеће треба садити што раније, много се греши када се касно посади, када почну велике врућине јер се пластика и жардињера загреју. Сурфинија и мушкатла могу се садити већ почетком априла, мало дубље се сади и уз заливање обавезно се додаје прихрана,а биљка се залива искључиво док је хладна”, каже Рада Петровић за РИНУ.

Лоши временски услови нису ишли на руку произвођачима цвећа, а ни тренутна епидемиолошка ситуација, па многи асортиман нису проширивали када је у питању мартовски програм. У плалстеницима Петровића преовладавају цикламе и примуле.

„Ми смо се последњих година определили за увоз расада крајем јула , почетком августа. Најтраженије је балконско цвеће где преовладавају мушкатле и сурфиније, а када је реч о баштенском предност имају бегоније и кадифе“, рекла је Рада.

Плодна моравска земља, квалитетан расад и стално ангажовање свих чланова породице су фактори како би успех био тако загарантован, поручују Петровићи.

 

 

ГЗС / РИНА

 




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


petrovici stancici cvece prolece slobodan

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 157.411.962 посета
Тренутно на сајту: 537 посетилац(a)