poštanska  - velika leva
close
banner-itembanner-itembanner-itembanner-item

Петоро доктора изгубљено у прeводу

05/11/2018
image-gallery-item
Институт за воћарство у Чачку, Фото: Г. Оташевић
Чачак - У оквиру пројекта рејонизације воћарске производње у Србији, чији су реализатори

Институт за воћарство у Чачку, Пољопривредни факултет у Новом Саду и Пољопривредни факултет у Београду а финансијер Министарство пољопривреде Републике Србије, 30. октобра је у Институту у Чачку обављено потписивање ауторских уговора за реализовање активности учесника на овом пројекту.

Упркос чињеници да су сви научни радници ове установе пријављени код поменутог Министарства као учесници и реализатори активности, петоро од њих није добило прилику од директора, др Милана Лукића да потпише Уговор а самим тим су остали и без новчаних средстава. Ради се о докторима Маријани Пешаковић, Јелени Луковић, Татјани Вујовић, Бранку Поповићу и Александру Лепосавићу.

Поставља се питање шта је сврха изостављања поменутих научника када се зна да је Уговор потписао и стручни сарадник Института који је у пензији!?

Пројекат је осмишљен да пружи одговоре на бројна питања која се односе на остваривање максималних приноса праћених одговарајућим квалитетом плодова воћних врста у конкретним агроеколошких условима наше земље. Имајући увиду чињеницу да су малина и шљива националне воћне врсте, а ракија шљивовица традиционални производ наших произвођача, поставља се питање због чега су неки од истраживача изостављени а раде управо на поменутим питањима.

Глас западне Србије замолио је др Милана Лукића, директора Института, за дговор.

„Тачно је да су поменути истраживачи на реализацији овог пројекта били наведени као учесници, али ове године на том пројекту нису радили. За оцену је била задужена др Сања Радичевић која је руководила пројектом и која ми је доставила допис са подацима ко је и колико учествовао на пројекту. Она ми је путем мејла доставила податке ко је и колико био ангажован на појединим активностима, а ко није учествовао у првој години реализације пројекта. То је био основ да те људе ове године не исплатимо, али је договорено да они следеће године буду више ангажовани и да се на тај начин надомести њихово неучешће на реализацији пројекта ове године” , саопштио је др Лукић, поводом нашег питања да прокоментарише овај догађај.

Међутим, неки од научних истраживача у овом послу рекли су нам да су итекако били ангажовани и достављали тражене податке у току реализације овог пројекта.

ГЗС

institut vocarstvo cacak projekat lukic

Podeli

facebooktwitterpinterestredditlinkedinwhatsappvibertelegrammail

Dodaj komentar

Ime i prezime
Komentar

Dodaj sliku

image-gallery
|
Dodaj linkclose
1+1=

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.

desna gif velika planeta sport do

locationŽupana Stracimira 9/1, Čačak

mailredakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com


Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.


Izrada: DD Coding

© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.