биће одржано у Сарајеву 30. октобра 2019. у хотелу „Хилс” на Илиџи са почетком у 11:00 сати. Регионални савет за јагодасто воће образован је 4. јула ове године у Чајетини, а циљ овог форума је заједничко деловање око унапређења сектора, повезивања свих учесника у ланцу производње и промета јагодастог воћа као и јачања наступа на међунардном тржишту. На седници је планирано званично представљање Савета, као и његових главних активности.
Форуму ће присуствовати агрономи, представници откупљивача плодова, представници удружења пољопривредника, произвођачи малине из ове три земље али и представници Међународне организације за храну (UN FAO) из Србије и Црне Горе, Међународног фонда за развој пољопривреде (IFAD) из Црне Горе и Босне и Херцеговине и организација USAID и Caritas из Босне и Херцеговине.
О актуелном стању и потенцијалним изазовима у производњи јагодастог воћа у земљама региона и света на овом скупу ће говорити наш најпознатији стручњак из ове области, др Александар Лепосавић из Института за воћарство у Чачку, који је уједно и председник Скупштине Регионалног савета.
РИНА
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.