Чини се и многи тврде да покушавају да на мала врата остваре велику добит подижући цену овог енергента у небеса. Занимљиво је и о томе сведоче дрвосече да они репроматеријал користе из шуме који је одбачен.
Тако Зоран Јаковљевић каже да произвођачима пелета дају грање и отпад а често и струготину углавном бесплатно и то тако траје деценијама.
"Грање и отпад који нама након сече шуме остаје, скоро увек дајемо бесплатно само да почисте за нама ту дрвну масу која остане. Они то не плаћају нити је било поскупљења, раније су бирали али како је кренула прича са пелетом узимају све редом и то користе за млевење и прављење пелета" каже Зоран Јаковљевић.
Иначе поводом поскупљења огрева огласио се и вршилац дужности генералног директора "Србија шума" Игор Брауновић који је изјавио:
"Неоправдано су повишене цене огрева. Код нас је кубик дрва око 4.000 динара, а на стоваришту, колико чујемо око 8.000 динара, али има ту и превоза и других ствари које утичу – рекао је Брауновић.
Навео је да су цене пелета, које иду и до 40.000 динара, апсолутно неоправдане, када се узме у обзир да сировина за једну тону пелета из "Србијашума" кошта максимално 8.000 динара.
ГЗС
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.