Отимачина новца за информисање, држава да интервенише и заштити медије од пљачке 


U Srbiji danas oblačno, mestimično kiša              Razlog havarije je obrušavanje zemlje, evo do kada će biti rešen problem sa vodom u Aveniji              Sutra Forum poslodavaca u Čačku, 10. maja u Gornjem Milanovcu              SNS Čačak - Čačanska opozicija ko pile u kučinama             

 
Отимачина новца за информисање, држава да интервенише и заштити медије од пљачке
Trenutno na sajtu: 385       |       Podeli:
12.06.2017 | 0 коментар(а)



Из године у годину медијске шићарџије све су безобзирнији и бескрупулознији када је реч о расподели народног новца за информисање.

То се 2017, може се рећи, претворило у праву пљачку, очигледнију више него икад. Просто је невероватно да један медиј добије и по три пројекта на истом конкурсу, иако постоји само на папиру или са једним фиктивно запосленим. Са друге стране, медијске куће и телевизије чак и регионалног значаја, у којима се људи озбиљно баве овим послом, остану без иједне пребијене паре!

Како је могуће да поједини пропали медији који  су у поступку судске продаје, блокирани  и са једним запосленим, добили три пројекта? Да ли се овде ради о класичној превари или диловима? Тиме би морало да се позабави Министарство културе и информисања (можда чак и тужилаштво) јер је све урађено на штету локалних медија која заиста постоје, улажући изузетне напоре да би опстали у етру и обезбедили зараде за запослене.

Удружење медија и медијских радника захтева да Министарство и надлежни органи испитају коме су средства додељена, да ли медији којима су припала по два, три и више пројеката имају стварно запослене раднике, и да ли су у стању да, са једним запосленим а то је најчешће сам власник, ураде пројекте, често фабриковане или само преписане, за које су добили народни новац.

Све ово води даљем урушавању медијске сцене  и наставку погубних медијских тобоже реформи,  које спроводи интересна група под окриљем  назови великих новинарских удружења.

А иза свега се крије ситни интерес, не ретко обичан лоповлук и криминал. Најбоља медијска реформа била би склонити такве што даље од државног и народног новца, и пустити медије да слободно раде свој посао.Они који су спроводили овакве медијске реформе одузели су себи право да више у њимаучествују.

Удружење медија и медијских радника предложиће Медијском савезу новинара Србије да припреми платформу  око које ће мо се сви окупити и спречити даље растурање медијске сцене, пљачке новца намењеног за пројектно информисање и на тај начин затражити подршку свих часних људи који се баве медијским послом, у интересу грађана.

Удружење медија и медијских радника




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 157.915.350 посета
Тренутно на сајту: 385 посетилац(a)