Већ се пуше димњаци у селима: Ове године поскупела и дрва, цена по метру креће се око 50 евра, још 10 треба за цепање 


Vreme danas: popodne kiša, temperatura od 14 do 18 stepeni              Danas isplata redovne naknade za nezaposlene              Peti dan Srpskog festivala svetske muzike              Polaganjem venaca na pet spomenika obeležen Dan opštine Gornji Milanovac             

 
Већ се пуше димњаци у селима: Ове године поскупела и дрва, цена по метру креће се око 50 евра, још 10 треба за цепање
Trenutno na sajtu: 503       |       Podeli:
03.09.2021 | 0 коментар(а)



Лучани - Ситно се одбројава до почетка грејне сезоне, а у појединим местима западне Србије већ су потпаљене и прве ватре.
Већ се пуше димњаци у селима, Фото: РИНА

Вечита дилема је који начин грејања је најисплативији, а бројни грађани су остали верни дрвима. Ове године као у понуди су им церова, букова и храстова, а цена варира од квалитета грађе, преноси РИНА.

Фото: РИНА

„Распон цена се креће од 40 до 50 еура, мада је извесно да ће током зимске сезоне доћи до одрђеног повећања, што би значило да је цена огрева за нијансу скупља него прошле године. Све је поскупело, па тако и дрва. Што су тања то су јефтинија, док су истругана и исцепана најскупља. Ко жели накнадно да их цепа, за то треба да издвоји око хиљаду динара по метру“, рекао је за РИНУ Вељко Милосављевић који се већ годинама бави продајом дрва.

За купце је цена увек висока, а за продавце ниске, али ипак дуг је пут који дрва пређу од шуме до пећи за ложење. Сеча и транспорт изискују тежак рад који врло често може бити и ризичан по живот.

„Није лако радити у шу нарочито када су велике врућине, али упорност се увек исплати. Извалчимо дрва машином, а са оних најнеприступачнијих терена у помоћ нам пристижу коњи који су за то обучени. Пазимо на себе и друге, и молимо Богу да све прође без проблема док смо у шуми“, каже Вељко.

Због тежине посла све је мање мушкараца који се одлучују на овај посао, међутим Вељко и његова породица пркосе овој статистици. Са коњима већ годинама извлаче дрва са Таре, али и из оближњих шума која су намењена за продају и то им је један од основних извора прихода.

 

 

 

РИНА / ГЗС




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 157.808.354 посета
Тренутно на сајту: 503 посетилац(a)