изјавио је директор Туристичке организације Братислав Луковић.
"Међутим, ситуација у друштву и држави је таква, тако да нема средстава за та нека системска улагања у развој самог туризма на локалном нивоу и из тог разлога Ариље се развија неким успореним темпом, али се ипак развија", истакао је Луковић.

Водена пећина, фото: ТО Ариље
Сваке године има неких помака, каже он, додајући да се укључује локална самоуправа и поред тога предузетници који помажу колико могу.
"Када су у питању ти неки атрактивни локалитети, имамо Височку бању, која је чак и зими отворена, пошто имају затоврен базен. Водена пећина која је атрактивна, можда чак и најатрактивнија на територији општине када је реч о потенцијалу у развоју туризма. У питању је крашки комплекс где има неколико пећина у том делу углавном неиспитаних, али шетња, посматрање птица то је изводљиво", објашњава он.

Височка бања, фото: ТО Ариље
Према његовим речима, Рзав, који протиче кроз Ариље, најчистија је река у Србији и становништво из неколико општина и градова је користи за пиће.
"Имамо и реку Бањицу која је у склопу комплекса Водене пећине. Видиковац на Клокочу са којег се види цело Ариље, одакле је могуће изводити и летове параглајдером", изјавио је Луковић.
Он истиче да свест мештана, када је у питању туризам није задовољавајуће развијен, људи су у највећој мери усмерени на пољопривреду, што је и логично, јер од тога имају и највећи добитак, али потенцијал лежи и у довођењу туриста. У близини смо Бајине Баште, Гуче, Ивањице, које имају велике манифестације.

Река Рзав, фото: ТО Ариље
"Здрава, вода, чист ваздух, одлична храна, омогућавају нам несметан развој. Имамо ресторан Млинарев сан са капацитетом од 120 лежајева. Налази на самој реци Рзав око два и по километра од центра града. Хотел у центру града Хавана клуб, још није реновиран, међутим власник има намеру, али нема средстава за то. Имамо и капацитете за сеоски туризам", навео је Луковић.
Глас западне Србије