мишљења су просветни радници. Иако се у основним и чачанским средњим школама бележе само спорадични случајеви лакших облика насилног понашања, пракса говори другачије. Наиме, све је више облика физичког насиља који захтевају судски процес.
Најчешћи облици вршњачког насиља у основним и средњим школама су физичко, социјално и у последње време, све израженије дигитално насиље. У озбиљнијим ситиуацијама поред стручног тима школе и родитеља, у решавање проблема укључују се и полиција, минисатрство просвете и и центар за социјални рад.
Марија Вуловић, психолог
„Физичком насиљу су склонији дечаци, код њих се бележе туче, док су код девојчица приметни суптилнији облици , као што су психолошко, вербално или социјално насиље. Девојчице су склоне да оговарају и етикетирају, игноришу”, каже психолог Марија Вуловић.
Свака врста насиља трауматична је за жртву. Какве су последице зависи од интезитета и трајања насилног понашања, од склопа личности жртве, као и од подршке породице и околине.
Прилог емитован у емисији „Пулс Србије”, ТВ Курир:
ГЗС
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.