Тесла“ из Прибојске Бање. Наиме, ниске температуре проузроковале су пуцање котла који школу снабдева топлотном енергијом, због чека су учионице остале хладне те је донета одлука да ђаци са наставом крену тек пошто квар буде отклоњен. О целом случају обавештена је Школска управа из Ужица и Министарство просвете који су дали сагласнот на одлуку.
Директор школе Никола Тошић каже да мајстори раде на отклањању квара, међутим и да је котао дотрајао те да његова поправка тешко иде.
"Готово четвртнаест часова мајстори су у среду варили котао, таман када су посао привели крају он је пукао на друго место. Одмах смо обавестили децу и наставнике да наставе неће бити. Од Штаба за ванредне ситуације добили смо одлуку да школа не ради до окончања радова на котловима, коју смо проследили и у Министарство просвете", истиче Тошић.
Локална самоуправа обећала је да ће обезбедити средства за набавку новог котла, с обзиром да је стари дотрајао и да узрок тренутног квара није људски фактор, наводи директор школе.
Иначе, школа у Прибојској Бањи броји 72 ученика и најстарија је не само у граду на Лиму већ и у југозападној Србији.
ПП Медиа / ГЗС
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.