између осталог, наводи да се укупна зарада у тој области у прошлој години кретала између 50 и 100 милиона евра.
Како наводе представници те асоцијације, извештај је само први корак ка добијању што јасније и прецизније слике о стању у српској гејминг индустрији.
У извештају се наводи да је прошле године у Србији направљено више од 70 видео игара и да је у овој индустрији запослено више од 1.500 људи. Најјачи центри су Београд и Нови Сад.
Најтраженије занимање у 2018. години било је програмер видео игара.
Председник СГА Никола Чавић наводи да је Србија сада на светској гејминг мапи позиционирана као једна од најатрактивнијих држава за производњу видео игара.
Од иновативних технологија које креирају дигитални људски лик, преко игара базираних на звуку за слепе и слабовиде играче, до глобално популарних мобилних игара, чланови СГА гурају границе светске гејминг индустрије, рекао је он.
СГА сада има 65 чланова од инди тимова, е-спорт компанија, ВФX студија до глобално признатих произвођача игара, наводи се у извештају који је синоћ представљен у Београду.
ГЗС/Танјуг
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.