Годину дана касније - шта каже српски нулти пацијент? "Здравље је највеће благо у животу" 


U Srbiji danas oblačno, mestimično kiša              Razlog havarije je obrušavanje zemlje, evo do kada će biti rešen problem sa vodom u Aveniji              Sutra Forum poslodavaca u Čačku, 10. maja u Gornjem Milanovcu              SNS Čačak - Čačanska opozicija ko pile u kučinama             

 
Годину дана касније - шта каже српски нулти пацијент? "Здравље је највеће благо у животу"
Trenutno na sajtu: 418       |       Podeli:
06.03.2021 | 0 коментар(а)



Игор Ђантар из Бачке Тополе, нулти пацијент, којем је 6. марта 2020. потврђен коронавирус каже да се годину касније осећа добро и сада
Фото: ГЗС, илустрација

већ нема никакве тегобе Присећа се да је после изласка из болнице био веома ослабљен и уморан, док му је за потпуну регенерацију плућа, због јаке упале, требало неколико месеци.

"Чињеница да сам нулти пацијент у Србији ми је променила, живот у том смислу, као и осталим људима у нашој земљи - сви смо ми схватили за време пандемије да је здравље највеће благо у животу и да болест може за трен ока да нам промени све”, каже Ðантар за Тањуг. Таква популарност, истиче, никоме не треба.

Присећа се да је првих неколико недеља медијска пажња била окренута према њему, али да је он тада био у јако лошем стању, а да се са објављвањем његових личних података, медији нису обазирали на његова, нити људска права његове породице.

Ипак, као једино добро у свему томе, види то што је могао да подели искуство са другима, када је број оболелих почео нагло да расте.

"Надам се да сам им помогао у томе да треба да се јавимо лекарима и да се понасамо одговорно, да слусамо савете струке", додао је он.

Прича да је његов сусрет са опаким вирусом кренуо са повишеном темпратуром, а толико је био малаксао, да није могао да устане из кревета.

"Како температура ни после три дана није спадала, првих дана марта на савет мог доброг пријатеља, др. Марка Мартиновића урадио сам лабораторијске анализе и отисао на преглед у једну приватну ординацију где су установили да имам упалу плућа и прописана ми је терапија антибиотицима. Међутим, пошто се моје стање није поправљало, за два дана сам опет отисао код пулмолога. Упала је прешла и на друго плућно крило и резултати анализе крви нису били добри", прича Игор.

Након што су лекари посумњали да није реч само о упали плућа, са резултатима се јавио у Општу болницу у Суботици, где му је узет брис који је послат у „Торлак”, и одакле је следећег дана, 6.марта потрвђено да је заражен корона вирусом.

Тада је био лоше, 7. марта је био премештен у Нови Сад, у КЦ Војводине.

"Тамо су ме примиле у лециле др Весна Туркулов, директорка Инфективне клине и др Натаса Гоцић Перић, интерниста-кардиолог. Њима и медицинским сестрама сам веома захвалан на свему сто су урадиле за мене", истиче Игор.

Каже и да медицинско особље улаже надљудске напоре да помогне пацијентима.

"Захваљујући пожртвованости, стручности и бризи медицинског особља КЦВ, са директорком др Едитом Стокић, моје стање се полако побољшало, победио сам инфекцију, и после три недеље могао сам се вратити породици", присећа се Игор.

Како каже, био је недавно на контроли, још увек има довољан број антитела, али истиче да ће се, чим буде потребно, свакако вакцинисати.

 

ГЗС/ Танјуг




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


korona pacijent

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 157.928.298 посета
Тренутно на сајту: 419 посетилац(a)