Ово је весела машина која се не гаси у јесењим данима 


Vučić se danas obraća javnosti              U Srbiji danas još toplije, do 28 stepeni              Prvo su podgrevali proteste, a danas pitaju što kasni otvaranje - evo šta im je Todorović odgovorio              Gold gondola u izmenjenom režimu rada od 2. aprila              Gradovima i opštinama sredstva za inovativna rešenja u saobraćaju, akcenat na bezbednost dece              Besplatni mamografski pregledi u Ivanjici: Zakazivanja od 1.aprila              Požeški odbornici usvojili planove i programe za ovu godinu opštinskih preduzeća              Todorović: Velika imena iz sveta hirurgije u našem gradu              Dr Hektor Vilka Melendes iz UK do detalja opisao transplantaciju jetre i tankog creva od živog donora              Čačak ugostio više od 400 najeminentnijih srpskih hirurga              U Čačku prikazan „hamburški zahvat”, čuveni dr Dejan Bogoevski predstavio srpskim kolegama nove hirurške metode u lečenju hroničnog pankreatitisa             

 
Ово је весела машина која се не гаси у јесењим данима
Trenutno na sajtu: 586       |       Podeli:
06.10.2020 | 0 коментар(а)



Чачак - Шљива у Србији родила је као никада пре,ове године махом је по доброј цени отишла на европско тржиште,
Фото: РИНА

а оно што је остало завршиће по добром старом добром обичају у казанима за ракију, преноси агенција РИНА.


Драгојле Мојићевић из села Горња Горевница пре седам година први пут је потпалио „веселу машину“, а данас производи једну од најбољих воћних ракија у овом делу Србије.


Он открива да тајна добре ракије се не крије само у храстовим бурићима, већ је неопходно и мајсторство које се у српским домаћинствима оставља у наследство.


„Први корак је да одстоји 21. дан, након чега следи печење ракије. Поред тихе ватре, мора се одвојити првенац, да она не би била кисела или горка”, објашњава за РИНУ, Мојићевић тајну најомиљенијег српског пића.


Ипак, у његовом лампеку не крчка се само шљива већ и кајсија. Ове године слабо је родила, али за ракију увек мора да има. Ипак, било да је жуто или плаво злато у казану, постоји начин како препознати прави квалитет.


„Ракија не треба да се задржи у грлу, већ после минут два да се осети у желуцу, и да греје.Kада је сипате у чашицу, капљице на чашици морају да се задрже јер то је доказ да има природног глицерина и да је она квалитетна”, објашњава нам Драгојле.


А уколико претерамо, шта онда радити, питали смо његовог наследника, Милету Мојићевић.


„Ракија не мирује у бурету, а поготову у стомаку, али ова наша није агресивна , неће да се свађа,тако да ,певајте и играјте...
Потврда да је ракија Мојићевића врхунског квалитета јесу и бројне награде , две златне и једна сребрна медаља за квалите.

„Ми ракију дајемо онима који имају своје дестилерије и своје мини фабрике тако да је наша ракија под туђим брендом однела на десетине признања. Знамо да имамо квалитет, а да би тај квалитет продали, морам да имам сопствену дестилерију и да оно што произведем буде спаковано у флаше као мој производ, да има етикету да је произведено овде ,у Горњој Горевници и да од свог труда живим”, каже Милета Мојићевић.


Рачунице има, ако се гледа у будућност, није свака година иста,а квалитет се кад тад награди. Ватра се не гаси, а и кревет смо поред казана поставили, па ко мало више дегустира, има где и да прилегне.

РИНА (ГЗС)




PODELI:








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


vesela masina rakija

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 155.861.297 посета
Тренутно на сајту: 587 посетилац(a)