Рад на лизинг чека радну групу 


Oblačno, povremeno sa kišom, temperatura do 16 stepeni              Srpska pravoslavna crkva i vernici danas obeželavaju dan posvećen Prepodobnom Vasiliju Ispovedniku              Ubijen muškarac u Preljini              Cena jaja na pijacama od 15 do 35 dinara              Na koji parfem želite da mirišete ovog proleća?              Na koji parfem želite da mirišete ovog proleća?             

 
Рад на лизинг чека радну групу
Trenutno na sajtu: 726       |       Podeli:
16.07.2017 | 0 коментар(а)



Око 100.000 радника у Србији тренутно ради преко агенција за запошљавање, процене су синдиката. По најновијим подацима Министарства рада има их између 50.000 и 60.000

и ангажовани су у свим областима рада, а агенција које се баве посредовањем у њиховом запошљавању има око 100.

Ова врста ангажовања није законски регулисана, али се већ неколико година уназад толерише. Борба синдиката да се овај вид рада, популарно назван рад на лизинг, уведе у законске оквире, све је одложено до даљег због кадровских промена у Министарству рада.

"Када би то могло да се догоди још је тешко рећи", сматра Зоран Михајловић, секретар Већа самосталних синдиката Србије. - Нови министар посмењивао је многе у министарству, а закони о штрајку, мирном решавању радних спорова и лизингу морају да чекају боља времена.

Михајловић сматра да ће за Закон о агенцијама за запошљавање морати да се формира нова радна група, и да не очекује никаква померања до јесени. "Лизинг" је најхитнији, јер, по њему у тој области има највише проблема. Тренутно све велике компаније запошљавају људе на овај начин, попут НИС-а, "Телекома", па чак и многих министарстава.

Синдикати су сагласни да би закон морао да ограничи број радника који се запошљавају на лизинг и да то не би смело бити више од десет одсто укупног броја запослених у компанији, као и да се на тај начин не могу запошљавати радници у основној делатности којом се бави предузеће.

ЗА ТРЕЋИНУ МАЊЕ ЗАРАДЕ

Зазаре запослених преко агенције су и до 30 одсто мање од радника који су директно запослени у предузећима у којима раде. Они су практично правно незаштићени, а годишњи одмор, одсуство с посла и зараде зависе од воље послодавца.

Новости




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 158.081.627 посета
Тренутно на сајту: 725 посетилац(a)