Летилиште у Прељини добило статус аеродрома 


U Srbiji danas temperatura do 23 stepena              U Skupštini danas konsultacije o izboru zamenika predsednika radnih tela              Novopazarski srednjoškolci najbolji u regionu              Plan rasturanja Republike Srpske!? Dodiku rade o glavi, ucene stižu i predsedniku Srbije              „Dodatna nastava” za najperspektivnije mlade fudbalere Borca              Zašto investirati u Zlatibor - 10 biznis ideja              Donacija Ženskom centru Užice              Rekonstrukcija fontane na Gradskom trgu             

 
Летилиште у Прељини добило статус аеродрома
Trenutno na sajtu: 288       |       Podeli:
09.11.2015 | 0 коментар(а)



Чачак - Након седамнаест година летилиште Раван у Прељини код Чачка добило је статус аеродрома А1 за ваздухоплове тежине до 3000 килограма,

речено је данас на конференцији за новинаре.

Према речима једног од оснивача Чачанског аеро клуба, Бориша Мандића, који је уједно и инструктор летења, дугих седамнаест година трајала је тешка борба да ово летилиште добије статус аеродрома.

Он је прецизирао да је Директорат за цивилно ваздухопловство Републике Србије 12. октобра текуће године озваничио, односно дао сертификат да летилиште прерасте у аеродром.

"То је велика ствар за чачански крај, али и читав регион што има овакав објекат са свим неопходним параметрима. Аеродром је прошао ригорозне тестове и контроле од стране надлежних служби и на њему се може сигурно и безбедно летети, уколико се примењују закони и прописи", рекао је Мандић додајући да нашој земљи треба што више оваквих објеката.

У оквиру њега функционишу Чачански аеро клуб и центар за обуку пилота "Финеса" на лаким авионима и моторним змајевима, додао је Мандић. Он је истакао да ту раде стручни људи са новом техником, као и додатне садржаје.

Један од оснивача Чачанског аеро клуба Бориша Мандић, фото: ГЗС

"Наш коначни циљ је да овај простор у долини Западне Мораве који зовемо "рајска долина" убрзо добије проширен центар за обуку пилота, авио-сервис за одржавање авио-технике и авио-такси службу", нагласио је Мандић.

Према његовим речима аеродром, између осталог има, полетно-слетну стазу димензија 600x60 метара, кућу клуба површине 42 м2, хангар за смештај технике од 400 м2, док је торањ за контролу летења висине 16 метара. 

Председник Чачанског аеро-клуба, Вук Марковић је изразио задовољство због добијања дозволе и најавио аеро-митинг за наредну годину који ће се одржати од 13. до 15. маја подсетивши да се тај догађај организује неколико година уназад.

Председник Чачанског аеро клуба Вук Марковић, фото: ГЗС

"За аеро-митинг добијамо подршку града тако да очекујем да наредни буде организован на још већем нивоу. Школа летења ради и позива младе људе да дођу да се прикључе том подухвату", навео је он.

Глас западне Србије




PODELI:








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Рекламирајте се на порталу Гласа западне Србије

Телефон: 032 347 001 | Мејл: redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 155.815.862 посета
Тренутно на сајту: 289 посетилац(a)