Нико не мари за уништавање Камене Горе 


Vučić se danas obraća javnosti              U Srbiji danas još toplije, do 28 stepeni              Prvo su podgrevali proteste, a danas pitaju što kasni otvaranje - evo šta im je Todorović odgovorio             

 
Нико не мари за уништавање Камене Горе
Trenutno na sajtu: 509       |       Podeli:
05.11.2014 | 0 коментар(а)



Пријепоље – Пределу изузетних одлика Камена Гора велику штету причињавају приватна лица која

Илустрација, Камена Гора, бор који памти векове, фото - kamenagora.com

раде за ЈП “Србијашуме” неконтролисаном сечом стабала четинара, изјавио је за ГЗС председник тамошње МЗ, Живко Кијановић. Он наглашава да се тиме уништава и еколошки систем и тврди да је дуж планинарске стазе, у дужини од чак 80 километара, шума потпуно упропашћена.

“Обратио сам се еколошкој инспекцији у општини Пријепоље, а они су ме упутили на републичке инспекторе у Прибоју који не предузимају ништа, чак нису ни изашли на терен. Што се тиче општинског руководства њих не занима овај проблем”, навео је Кијановић и додао да једину подршку у превазилажењу овог проблема има од ТО Пријепоље.

Директорка ТО, Ивана Ракоњац, потврђује да је ситуација са сечом шума потпуно измакла контроли.

“Србијашуме су биле дужне да направе стратегију али се њихов представник није ни појавио на радној групи на којој је требало о томе да се разговара и ми ћемо предузети све што је у нашој моћи да спречимо овакво понашање”, рекла је она у изјави за ГЗС.

Према њеним речима, Камена Гора је најафирмисанија туристичка дестинација и знаменитост у овом делу Србије и да долазак већег броја гостију угрожава неконтролисана сеча и уништена путна инфраструктура.

Камену Гору је, иначе, Влада Републике Србије пре три месеца, након трогодишње студије, прогласила пределом изузетних одлика. Налази се у општини Пријепоље, у близини немањићке задужбине Милешеве, а одликује је изузетно богатство биљног и животињског света, као и бројни извори који никада не пресушују. Поред тога, на Каменој Гори има неколико пећина са веома лепим и богатим пећинским накитом.

Овај предео је проглашен ваздушном бањом још у време Краљевине Југославије, између два светска рата, а познат је и по томе што велики број горштака доживи 100. годину.

Глас западне Србије




PODELI:








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Рекламирајте се на порталу Гласа западне Србије

Телефон: 032 347 001 | Мејл: redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 155.836.180 посета
Тренутно на сајту: 510 посетилац(a)