Неопходно збрињавање амбалаже од пестицида 


U Srbiji danas temperatura do 23 stepena              U Skupštini danas konsultacije o izboru zamenika predsednika radnih tela              Novopazarski srednjoškolci najbolji u regionu              Plan rasturanja Republike Srpske!? Dodiku rade o glavi, ucene stižu i predsedniku Srbije              „Dodatna nastava” za najperspektivnije mlade fudbalere Borca              Zašto investirati u Zlatibor - 10 biznis ideja              Donacija Ženskom centru Užice              Rekonstrukcija fontane na Gradskom trgu             

 
Неопходно збрињавање амбалаже од пестицида
Trenutno na sajtu: 455       |       Podeli:
07.03.2018 | 0 коментар(а)



Чачак - У организацији Савета за привреду града Чачка и Службе за пољопривреду Градске управе за локални и економски развој,

одржана је презентација на тему “Збрињавање амбалаже од средстава за заштиту биљака”. Презентацију су одржали представници предузећа НД “Пак” из Београда.

Помоћник градоначелника Чачка за екологију Мирјана Ђоковић је нагласила да Комунално предузеће нема надлежност за збрињавање овакве врсте отпада и да се нада да ће бити постигнути конкретни договори са НД “ПАК” - ом.

 

Помоћник градоначелника Чачка за екологију Мирјана Ђоковић,Foto:GZS

“Ми морамо да се потрудимо да на територији нашег града апсолутно нигде не буде флашица од пестицида да би наши грађани живели у квалитетнијем окружењу и здравијој животној средини” , рекла је Ђоковић.

Председник Савета за пољопривреду Скупштине града Чачка проф. др Светомир Стаменковић, истакао је да је распострањеност празне амбалаже потенцијална опасност за сав живи свет и да управо ова организација тежи спречавању, прикупљању и одлагању поменуте амбалаже.

Председник Савета за пољопривреду Скупштине града Чачка проф. др Светомир Стаменковић, фото:ГЗС

“Тај проблем је присутан на територији нашег града и ми чинимо одређене напоре да се у овој години бар започнемо не само разговоре него и да почнемо да прикупљамо и одлажемо на прави начин празну амбалажу од пестицида“, казао је Стаменковић.

Директор НД “ПАК“ - а, Александар Шошевић истакао је да овај систем успостављен 2012. и тренутно сервисира 220 локација. Њихови клијенти су различите врсте компанија које су препознале могућност да се на економски исплатив начин реше питања амбалаже и других врста опасног отпада.

 

 Директор НД “ПАК“ - а Александар Шошевић,Foto:GZS

“Ми смо овлашћени од стране увозника и произвођача да за њихов рачун сервисирамо крајњег корисника средстава за заштиту биља и да он добије бесплатну услугу. Његова је улога да тај отпад на својој локацији привремено сакупља и складишти ”, рекао је Александар Шошевић.

Он је је нагласио и резултате овог подухвата :

“Када смо кренули да радимо, на годишњем нивоу нисмо могли да скупимо 10 тона. У овом тренутку скупљамо 350 тона амбалажног отпада од средстава за заштиту биљака”

Глас западне Србије




PODELI:








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 155.777.380 посета
Тренутно на сајту: 455 посетилац(a)