Подједнако је било проблема и у брдско-планинским и у равничарским пределима, рекао је заменик комаданта Штаба за ванредне ситуације Есад Хоџић.
Према његовим речима покушали су у договору са месним заједницама да очисте снег, међутим то није довољно да се рашчисте општински путеви првог реда односно ка Бабинама, Каменој Гори, Каћеву, Хисарџику и Звијезду.
„Данас на заседању Штаба за ванредна ситуације прогласили смо ванредну ситуацију на овим путним правцима. На основу решења које имамо са привредним субјектима а који су оспособљени за чишћење снега, одредили смо које ће путне правце чистити, и по којој цени ће бити ангажовани”, казао је Хоџић.

Заменик команданта Штаба за ванредне ситуације Есад Хоџић
Он наводи да је комунално преузело обавезу да рашчишћава и део града као и шире подручје, које је требало да буде предмет јавне набавке која није успела. „То су пут за Залуг, Раишњево - Ивање, пут према Сељашници затим Жупа - Виницка. Ово јавно прдузећа није адекватно опремљено, имају застарелу механизацију. Због тога смо упутили молбу граду Београду, који ће нам сутра уступити један камион што ће нам у много олакшати чишћење у наредном периоду”, казао је Хоџић додајући да највећи проблем у центру града имају због непорписно паркираних возила која отежавају чишћење.

Што се тиче снабдевања електричном енергијом, она је у прекиду на подручју Бабина и Сопотнице, где је негде око 500 домаћинстава без струје. Према речима директора погона ЕПС-а у Пријепољу проблем ће бити саниран у току данашњег дана.
Хоџић наводи да није било позива за евакуацију, сем интервнеција због смрног случаја где је послата механизација да очисти сеоско гробље.
ГЗС