Кинeски радници не купују нашу храну у локланим продавницима код Чачка, мештане моле за парадајз и интернет 


Nagradni konkurs „Najlepše želje pišu se ćirilicom“              U Srbiji danas do 17 stepeni              Gondola od danas u redovnom režimu rada              Čestitke za nove uspehe i priznanja užičkih gimnazijalaca              Sportske igre mladih od sutra u Ljuboviji              Todorović: studija je pokazala da postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda ni na koji način ne ugrožava stanovništvo             

 
Кинeски радници не купују нашу храну у локланим продавницима код Чачка, мештане моле за парадајз и интернет
Trenutno na sajtu: 391       |       Podeli:
20.10.2021 | 0 коментар(а)



Чачак - На изградњи неколико саобраћајница у Србији ангажовани су радници из Кине, а
Купују цигарете и нудле у локалним продавницама, фото: РИНА

бројне спекулације везане су управо за њихов боравак у нашој земљи. Претходних дана у јаности се појавио снимак на ком, како се претпоставља, радници деру мачку да би ручали. Шта заправо они једу, како се понашају и да ли праве проблеме мештанима најчешћа су питања о којима се полемише. Један од највећих кинеских кампова налази се у селу Паковраће поред Чачка, а управо Кинези су најчешћи купци у локалним продавницима.

„По њима можемо да навијамо сат. У продавници су редовни, али храну не купују скоро никад или врло ретко. Претпостављам да имају све то обезбеђено у кампу и да се поштује њихова култура и традиција приликом спремања. Код нас најчешеће пазаре цигарете и пиво. На куповном списку су им нудле, то купују у огромним количинама. Нисмо имали непријатних ситуација као у Зрењанину и да се посумња да деру мачке или псе, како бих појели”, рекао је за РИНУ власник локалне продавнице у насељу Трбушани код Чачка.

Мештани се навикли на суживот са Кинезима, фото: РИНА

Мештани околних села већ су се навикли на њихово присуство и наглашавају да са њима немају баш никаквих проблема, иако им је требало доста времена да се навикну на доста нових људи уњиховим малим местима.

„Са њима се споразумевамо рукама и ногама. Ми кинески не знамо, а на енглеском да причате је слаба вајда. Не разумеју баш ништа. Једном приликом једва смо схватили после скоро сат времена објашњавања да им заправо треба шифра за интерент. То су нас замолили и другом приликом желели су од нас да купе парадјз, али смо им то поклонили. То је све било од комуникације са њима. Веома су вредни и пристојни, иако смо на самом почетку били скептични сада смо их прихватили и немамо никакву замерку на њих”, каже Рада Вукајловић.

Оно што се такође могло приметити претходних дана у Чачку јесте да су кинески радници имунизовани против корона вируса, а да су том приликом били изузетно дисциплиновани.

„Наш народ и држи и дистанцу и не. Они су сви били удаљени стриктно колико треба и не морам ни да помињем да су сви носили маске”, каже Чачанка која је вакцину примила исти дан кад и кинески радници.

 

РИНА / ГЗС

 




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


cacak kinezi radnici hrana nudle

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 157.458.144 посета
Тренутно на сајту: 392 посетилац(a)