Поскупео огрев: Кубик дрва 7.000 динара 


U Srbiji danas temperatura do 23 stepena              U Skupštini danas konsultacije o izboru zamenika predsednika radnih tela              Novopazarski srednjoškolci najbolji u regionu              Plan rasturanja Republike Srpske!? Dodiku rade o glavi, ucene stižu i predsedniku Srbije              „Dodatna nastava” za najperspektivnije mlade fudbalere Borca              Zašto investirati u Zlatibor - 10 biznis ideja              Donacija Ženskom centru Užice              Rekonstrukcija fontane na Gradskom trgu             

 
Поскупео огрев: Кубик дрва 7.000 динара
Trenutno na sajtu: 501       |       Podeli:
28.01.2017 | 0 коментар(а)



Пре јануарског минуса цена кубног метра и најскупљих цепаница била од 30 до 40 , а сад се продаје за 60.

Цена огревног дрвета последњих недеља повећана је за 10 до 20 евра, те износи од 40 до 60 евра или од 5.000 до 7.000 динара.

С обзиром на то да је слична ситуација и с угљем, да су рачуни за струју, оправдано или не, многима дуплирани, многи се питају колико ће их коштати ова грејна сезона. Ко се на време снабдео, дрво је плаћао 30 до 40 евра по кубику, али се због леденог јануара ситуација променила, па је цена повећана 50 до 70 одсто. Истина, и они који су на време размишљали имаће проблем јер су због хладноће потрошили много више него што су планирали, па ће у неком тренутку морати да обнове залихе.

Марко Јовић из Београда бави се трговином дрветом тако што широм Србије откупљује дрво на велико, а онда га опет на велико и продаје. Каже да се цена, као и код друге робе, формира у односу на понуду и тражњу. Сада је цена, како каже, „колико продавац каже“, јер је такво време. Ко сад има дрво, може да намлати паре.

- Дрва нема нигде у Србији, нико ме недељама није звао да нешто прода. Чуо сам да је у Рашкој цена на мало 50 евра. У Београду је 60 евра, а пре невремена је била 40. Несташица је, чујем да се људи жале да им продавци обећавају да ће им дотерати, а то се недељама не дешава. Главни разлог су временски услови. Не може механизација да уђе у шуму, не може да се извуче ни оно што је посечено. Снег, лед - објашњава он.Он сматра да ће за 15 до 20 дана бити потпуно другачија ситуација, кад се време поправи. Тада дрва, додаје, неће никоме бити потребна, па ће и цена ићи доле.

Несташица угља, испоруке се чекају и 15 дана

Пре десетак дана сирови угаљ „колубара“ и „ковин“, који су и најјефтинији, нису могли да се нађу на стовариштима. Ситуација се претходних дана мало поправила, али и даље није сјајна. На стовариштима кажу да би дневно могли да придодају и сто тона, као и да се испоруке произвођача чекају 10-15 дана, а у ЕПС поручују грађанима да директно од њих купе угаљ.

Раст цена гаса за 14 одсто

Бајатовић: Могуће

Разлога за спокој немају ни они који се греју на гас јер су се појавиле информације да ће гас поскупети за 14 одсто. Душан Бајатовић, директор „Србијагаса“, изјавио је да гас засад неће поскупети, мада би до тога могло да дође ако би се поштовала методологија и формуле за израчунавање. „Јавићемо на време“, поручио Бајатовић.

Стање по градовима:

Лесковац, 50 евра цена кубика, а претходно је била максимално 35 евра

Бајина Башта, несташица, нова минимална цена биће 40 евра

Блаце, минимална цена 40 евра, имају довољно у продаји

Смедерево, цена је 5.200 динара, није промењена

Нови Сад, цена око 4.500 динара, тренутно је несташица на стовариштима

Кикинда, буква иде и до 60 евра, а нема ни ње у продаји

Крушевац, у октобру је било 35 евра, сада 45-50 евра, несташица

Прокупље, кубни метар пре месец и по био 3.600 динара, а сада је 7.000 динара

Београд, кубни метар у новембру био 40 евра, а сада је и више од 60 евра.

Извор: Курир




PODELI:








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 155.811.851 посета
Тренутно на сајту: 501 посетилац(a)